Un avion al AEROFLOT a luat foc în timp ce STAŢIONA pe aeroport

Un avion Il-96 al companiei aeriene ruse Aeroflot a luat foc marţi pe aeroportul internaţional Şeremetievo din Moscova, fără a se înregistra răniţi, relatează AFP, citată de Agerpres.
Romania TV
03 iun. 2014, 13:11
Un avion al AEROFLOT a luat foc în timp ce STAŢIONA pe aeroport

Purtătorul de cuvânt al aeroportului, Roman Ghenis, a explicat că incidentul a rezultat dintr-o combustie spontană. Incendiul a fost localizat şi este pe cale să fie stins, a declarat el pentru agenţia Itar-Tass, adăugând că nu există risc de propagare a focului şi că aeroportul funcţionează normal.

Aeroflot a precizat la rândul său că ‘acest tip de aparat nu este utilizat’ de companie şi că staţiona pe aeroport urmând să fie vândut, potrivit Agerpres.

Citeşte şi Anunţ de ultimă oră privind avionul dispărut în Oceanul Indian

‘Am încercat să îl vindem, dar până în prezent nu s-a găsit un client’, a declarat o sursă din cadrul companiei. Potrivit sursei citate, aparatul, care a efectuat primul zbor în 1994, nu a mai fost utilizat din 24 ianuarie a.c.

DailyBusiness
Daniel Dăianu: Deficitul bugetar ține BNR ostatică. Liberalizarea gazelor din 2026 ar putea destabiliza economia
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Otopeni, mai scump decât Heathrow: cât te costă cu adevărat să mănânci în aeroportul din România, față de Londra, Madrid sau Roma
Capital.ro
Taxă obligatorie pe toate drumurile din România. Șoferii, amendați dacă achită după termenul impus
Playtech.ro
Cât costă să ridici un garaj din cărămidă sau BCA? Costurile complete
Adevarul
Atac din umbră: dronele făcute în garaje ucrainene zguduie Siberia
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Fără milă! L-a făcut țăndări pe Edi Iordănescu în direct: ”Zero barat! Mare sculă ești, ai luat cea mai bună echipă din Polonia și ai făcut-o de râs”
MediaFlux
1.281 de lei la pensie. Cine primește și cum se calculează punctele de stabilitate
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai