Un băiețel de 4 ani a murit într-un accident în Vaslui

Un copil în vârstă de patru ani a decedat în urma unui accident produs, duminică seara, în oraşul Murgeni. Până la sosirea echipajelor de intervenţie, tatăl a transportat copilul la Spitalul Murgeni, însă medicii nu au putut face nimic pentru salvarea băiatului.
Irina Dumitrescu
19 iun. 2023, 09:36
Un băiețel de 4 ani a murit într-un accident în Vaslui

Un băiețel de 4 ani a murit într-un accident în orașul Murgeni, județul Vaslui. Până la sosirea echipajului de pompieri, copilul a fost transportat la spital, de una dintre persoanele implicate în accident. Din păcate, medicii nu l-au putut salva pe băiețel și au declarat decesul copilului.

Citește și: Accident teribil în Prahova. Doi bărbați de 23 și 43 de ani au murit pe loc

„Punctul de Lucru Murgeni din cadrul Detaşamentului de pompieri Bârlad a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă şi spumă, echipată cu modul pentru descarcerare şi un echipaj specializat, pentru asigurarea măsurilor PSI în urma producerii unui accident rutier în oraşul Murgeni. În accident au fost implicate două autoturisme în care se aflau patru persoane, între care un copil în vârstă de patru ani. La sosirea echipajului de intervenţie au fost găsite cele două autoturisme şi două dintre persoanele implicate în accident. Până la sosirea echipajului de pompieri, copilul a fost transportat la spital, de către una dintre persoanele implicate în accident. Din nefericire, medicii au declarat decesul băiatului. Celelalte persoane au fost evaluate, dar nu au necesitat îngrijiri”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Vaslui, Marius Stanciu, citat de Agerpres.

Citește și: Cod rutier 2023. 725 de lei amendă pe loc şi permis suspendat 30 de zile dacă faci această greşeală în trafic

Poliţiştii efectuează cercetări pentru a stabili circumstanţele producerii accidentului.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Prima imagine de la accidentul în care a murit Tal Berkovich de la Chefi la cuțite! Unde mergea și cine o însoțea în mașină
Fanatik.ro
Care e starea de sănătate a lui Mircea Lucescu după ce a fost spitalizat: “A fost la Federație prima oară după mult timp!”
Capital.ro
A câștigat procesul! Călin Georgescu va fi despăgubit de statul român. Tribunalul a luat decizia
Playtech.ro
Concurenta de la Chefi la Cutite a murit într-un teribil accident rutier. Avea doar 40 de ani
Adevarul
Jocul periculos care poate declanșa un nou conflict major. Expert: „Șansele ca Iranul să treacă pragul nuclear sunt foarte mari”
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
UPDATE Primele imagini de la evenimentul rutier în care Tal Berkovich și-a pierdut viața. Aceasta era în mașină cu fratele ei și se îndrepta spre aniversarea mamei sale
iamsport.ro
BREAKING | S-a rezolvat transferul: pleacă de la FCSB și semnează cu o echipă din SuperLiga! În ce condiții renunță Becali la jucător
MediaFlux
Decizie de la BNR! Ce se va întâmpla cu salariile românilor
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil