Un bărbat a murit pentru că şi-a ROS UNGHIILE: Acum câteva zile împlinise 40 de ani FOTO

Un bărbat din Marea Britanie a suferit un infarct la scurt timp după ce a împlinit vârsta de 40 de ani. Inedit este faptul că doctorii au ajuns la concluzia că rosul unghiilor i-a fost fatal, suferind o infecţie septică pe care a contactat-o din cauza obiceiului bizar.
Alina Costache
12 mart. 2014, 18:48
Un bărbat a murit pentru că şi-a ROS UNGHIILE: Acum câteva zile împlinise 40 de ani FOTO

John Gardener, un bărbat de 40 de ani, a murit la câteva zile după ce a împlinit vârsta de 40 de ani. Şocant este faptul că a murit deoarece îşi rodea unghiile excesiv, potrivit Daily Mail.

Citeşte şi MIRACOL în COLUMBIA: Un bebeluş declarat MORT după naştere a ÎNVIAT în morga spitalului VIDEO

Astfel, tânărul din Lancashire, s-a îmbolnăvit de septicemie deoarece pielea din jurul unghiilor avea mereu răni deschis deoarece îşi mânca unghiile până începeau să sângereze. Mai mult, conform raportului medico-legal, el suferea de anxietate şi de depresie, existând şi un risc de diabet ridicat. Într-un final, cu toate că a fost dus la spital, el nu a mai putut fi salvat şi a murit în urma unui infarct miocardic.

Unghiile lui erau într-o condiţie jalnică şi de multe ori le avea însângerate atunci când venea la control„, a declarat doctorul care timp de două săptămâni a încercat să îl salveze.

Citeşte şi Caz ŞOCANT în Pakistan: Un copil s-a născut cu şase picioare

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Fiica lui Sile Cămătaru, jignită în ultimul hal: “O găsim la vitrină…”. Cum a reacționat
Fanatik.ro
Ministerul Apărării din Rusia a publicat lista „ţintelor” din Europa. Fabrici de drone din 12 țări, considerate legitime pentru atac
Capital.ro
Călin Georgescu, propunere pentru PSD, PNL și AUR: Este un moment foarte critic, nu critic, ci foarte critic
Playtech.ro
Ce este recesiunea economică şi cum afectează cetăţeanul de rând. Ce trebuie să faci ca să nu pierzi bani
Adevarul
Șoc în fotbal: fostul portar Alex Manninger a murit într-un accident rutier îngrozitor. A intrat cu mașina într-un tren de pasageri
wowbiz.ro
Nepotul lui Mircea Lucescu, dezvăluirea care îți va rupe sufletul. ”Și-a dorit să mergem împreună, dar n-am mai apucat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
17 persoane și-au pierdut viața şi aproape 100 au fost rănite, după ce Rusia a atacat Ucraina cu drone şi proiectile. Cum a răspuns Kievul
iamsport.ro
Edi Iordănescu a rupt tăcerea! De ce a plecat, de fapt, de la echipa națională: ”Asta am cerut! Nu am ajuns la un numitor comun”
MediaFlux
Nicușor Dan a confirmat! Criză politică în România
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj