Un fost ministru al României vine cu o teorie-bombă despre COVID-19. „De asta este foarte periculos!”

Bogdan Stanoevici, candidat pentru Parlament din partea Partidului Ecologist Român, promovează teoriile conspiraționiste despre noul coronavirus.
Filip Stan
04 nov. 2020, 09:46
Un fost ministru al României vine cu o teorie-bombă despre COVID-19.
Oamenii de ştiinţă au descoperit "o genă misterioasă ascunsă într-o altă genă" a virusului SARS-CoV-2.

Bogdan Stanoevici, fost ministru al Românilor de Pretutindeni, susţine că virusul a fost conceput în laboratoarele de la Paris și de la New York şi, din acest motiv, prezintă foarte multe mutații și de aceea este foarte periculos.

„Acest virus a fost creat în laborator, nu mai există nici un fel de dubiu asupra acestei situaţii, există brevetul înregistrat şi la Paris şi la New York. Acest virus, fiind creat în laborator, este extrem de periculos, pentru că suportă foarte multe mutaţii. Ne aflăm deja la a noua mutaţie a acestui virus”, a afirmat Bogdan Stanoevici.

Anunţ URIAŞ pentru TOŢII ROMÂNII! Ar putea însemna sfârşitul epidemiei de COVID-19

Bogdan Stanoevici a mai spus că nu există un vaccine care să acopere toate mutațiile pe care le suferă noul coronavirus și de aceea va trebui să ne obișnuim să trăim cu el.

„Evident că nu există un vaccin care să poată să acopere toate aceste mutaţii. Va trebui să ne obişnuim să trăim cu acest virus”, a afirmat Bogdan Stanoevici.

Alexandru Rafila: „Până la finalul anului o să avem 400.000 de cazuri. Putem ajunge la 20% mortalitate”

Bogdan Stanoevici a mai spus că alegerile nu ar fi trebuit organizate în data de 6 decembrie, așa cum a stabilit Guvernul pentru că aceste alegeri reprezintă un pericol pentru sănătatea publică.

„Dacă a face alegeri devine un pericol pentru sănătatea populaţiei, este evident că nu trebuie făcute alegeri”, a precizat Bogdan Stanoevici.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Destinul stadioanelor Generaţiei de Aur. Ce s-a ales de arenele pe care România a scris istorie la CM 1994
Capital.ro
Economia României se îndreaptă spre prăpastie. Radu Georgescu a lansat un avertisment pentru populație: Suntem pe primul loc în Europa la toate capitolele negative
Playtech.ro
Probleme pentru turiștii români în aeroportul din Hurghada. Ce bancnote pot fi refuzate. Totul despre viză, bani și schimb valutar
Adevarul
„Situația din Crimeea ajunge și la noi”. Mesaje de panică privind lipsa de combustibil puse de ruși pe internet
wowbiz.ro
Emil Gânj, condamnat definitiv la închisoare pe viață! Avocatul familiei victimei: „Despăgubirile vor fi imputate statului roman”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incredibil ce a descoperit o familie din Botoșani în pâinea cumpărată de la magazin. A depus imediat plângere la Protecția Consumatorului
iamsport.ro
A fost nevoit să renunțe la națională pentru că a refuzat să devină membru de partid: ”Se făceau presiuni mari și nu am acceptat!”
MediaFlux
Recrutare masivă în Armata Română. Anunțul Ministrului Apărării
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți