Un fotbalist român din Italia a murit la vârsta de 30 de ani. Acum o lună a descoperit că suferă de o boală gravă

Adrian Sorin Cristea, în vârstă de 30 de ani, român, rezident în Avezzano, Italia, a murit la Policlinica Gemelli din Roma din cauza unei boli neiertătoare. Acesta era fotbalist la Aiello, club care evoluază în ligile inferioare.
Filip Stan
16 ian. 2023, 18:55
Un fotbalist român din Italia a murit la vârsta de 30 de ani. Acum o lună a descoperit că suferă de o boală gravă
Un fotbalist român din Italia a murit la vârsta de 30 de ani. Acum o lună a descoperit că suferă de o boală gravă

Un fotbalist român din Italia a murit la vârsta de 30 de ani. Adrian Sorin Cristea a descoperit acum o lună că suferă de o boală gravă. Vestea i-a zguduit pe colegii de echipă și pe toți cei care îl cunoșteau, scrie Gazeta Românească.

Citeşte şi: „Dumnezeu să te odihnească, Eugen!”. Antrenorul a murit fugerător la 45 de ani

Clubul de fotbal Aielli a făcut anunţul trist: „Întregul club este aproape de durerea familiei Cristea pentru pierderea fratelui și coechipierului Sorin. Este de neconceput să pleci la 30 de ani”. Meciul din Cupa Italiei care era programat duminică a fost amânat în semn de doliu și va fi reprogramat.

Citeşte şi: FOTO: Tragedie imensă de Crăciun! Un celebru fotbalist a murit la doar 49 de ani. Suferea de ciroză hepatică

Chiar și primarul din Aielli, Enzo Di Natale, este aproape de familie și de colegii săi. „Acceptarea morții este dificilă, găsirea unui sens în dispariția unui băiat de treizeci de ani este însă imposibilă. Familiei lui Sorin, tânărul sportiv din echipa noastră de fotbal care a murit aseară, sincere condoleanțe”, a spus Enzo Di Natale.

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Scandal uriaș în showbiz! Fiica unei cântărețe din România ar fi fost jefuită de rude în Anglia. A intervenit poliția
Fanatik.ro
Andrei Nicolescu anunţă marele obiectiv al lui Dinamo în finalul sezonului: „Prefer şase înfrângeri la rând, dar să luăm Cupa României”. „Câinii” arbitrează lupta la titlu: „Ne vedem interesul”
Capital.ro
Bilete de tratament 2026. Florin Manole, explicații privind blocajul: Au tot dreptul, nu sunt bani care se pierd
Playtech.ro
Domeniile din România care nu ar urma să fie afectate de război. Banca Mondială avertizează asupra unei crize globale a locurilor de muncă
Adevarul
„Nu mă duc eu de bună voie”. Un interlop căutat de cinci ani, după ce a desfigurat un tânăr, face live-uri pe TikTok
wowbiz.ro
Lângă cine a apărut Codruța Filip după ce Valentin Sanfira și-a refăcut viața sentimentală. Fotografiile au stârnit reacții în rândul fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Fostul jucător al Stelei a șters pe jos cu Dobre: ”Erau pline Diviziile B și C de «dobri»! Are tupeul cât China”
MediaFlux
Veniturile românilor, la control! BNR și INS merg din casă în casă să afle situația financiară și consumul gospodăriilor
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj