Un milionar cunoscut și-a făcut mormânt de lux, cu lift în cavou, în cimitirul Bellu. Despre cine este vorba

Un milionar cunoscut și-a făcut mormânt de lux, în cimitirul Bellu. Acesta a plătit în jur de 100.000 de euro pentru construcția care are în total patru nivele și un lift în cavou, pentru a putea ajunge la toate punctele de acces.
Alina Costache
15 oct. 2023, 12:56
Un milionar cunoscut și-a făcut mormânt de lux, cu lift în cavou, în cimitirul Bellu. Despre cine este vorba
Un milionar cunoscut și-a făcut mormânt de lux

Un milionar cunoscut și-a făcut mormânt de lux, în cimitirul Bellu. Este vorba despre Tiberiu Urdăreanu, patronul grupului de firme UTI Grup. Intrarea în cavou se face pe bază de cartelă și pot intra doar cei care au accesul. Este similar cu intrările de la bloc doar că mult mai tehnologizată. Cavoul are și un sistem de alarmă pe senzor de mișcare și dacă cineva va încerca să sară gardul va fi alertată paza.

Citește și: Călin Donca, milionarul de carton căruia nu prea i-a plăcut cartea. Cum se descurca afaceristul la liceu: „Am primit patru de 2 și am rămas corigent, singurul corigent din clasă”

Un milionar cunoscut și-a făcut mormânt de lux, în cimitirul Bellu

Cea mai mare aroganță. Aroganța maximă o avem aici. La familia Urdăreanu, Tiberiu Urdăreanu, unul dintre cei mai mari proprietari de firmă de IT din România.

A făcut această clădire din marmură neagră, arată a mausoleu, nu a mormânt. Clădirea are trei etaje subterane. Și în subteran puteți coborî cu liftul!”, a spus actorul Toni Ionescu pe pagina sa de Facebook.

Vizitatorii care vin aici au toate condițiile, se bucură de un sistem de ventilație prin care în clădire să intre aer proaspăt, pentru că este mare nevoie, având în vedere că sunt patru nivele, dintre care trei sunt la subsol.

Cartelă de acces, aer condiționat, nu e chiar aer condiționat, e un sistem de ventilație. Să intre aer curat când vin vizitatori. Se spune că pentru mormânt s-au cheltuit 100.000 de euro. Mi se pare cea mai mare aroganță din România”, a mai spus Toni Ionescu.

DailyBusiness
Nicușor Dan, înainte de Summitul NATO: România cere ca importanța Mării Negre să fie inclusă în declarația finală
Spynews
Ce note a luat fiica Ancăi Serea la Bacalaureat. Ce a nemulțumit-o pe vedetă: ”Inuman și nedrept”
Fanatik.ro
Acționarii Universității Craiova sunt alături de echipă în Ungaria. Mihai Rotaru a ajuns înainte de golul de 2-1 al lui Assad. Foto + video exclusiv
Capital.ro
Românii cu cea mai mare influență în Parlamentul European. Cine sunt eurodeputații din MEP Influence Index 2026
Playtech.ro
Cât costă să ridici o casă de 100 de mp în vara lui 2026. Preţurile au crescut, simulare de calcul
Adevarul
Ce au mâncat liderii NATO la dineul oficial de la Ankara. De la mantı și biban de mare la baclava regală cu înghețată de Maraș
wowbiz.ro
Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Influencerul Connor Murphy și-a găsit sfârșitul într-un lac din Thailanda, în timp ce fugea de poliție. Martorii spun că ar fi avut un comportament neobișnuit
iamsport.ro
Gigi Becali a primit ”o sumă imensă” pentru Tavi Popescu. Decizia luată de patronul FCSB
MediaFlux
Telefoanele românilor pot anunța în caz de pericol. Ce face imediat statul român
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?