Un pacient cu Covid-19 s-a aruncat în gol de la etajul 6 al unui spital din Iaşi

Un bărbat s-a aruncat în gol de la etajul 6 al Spitalului de Neurochirurgie din Iași. Era internat pe secția de terapie intensivă, fusese transferat cu COVID de la spitalul de boli infecțioase.
Romania TV
19 sept. 2020, 16:14
Un pacient cu Covid-19 s-a aruncat în gol de la etajul 6 al unui spital din Iaşi

Pacientul suferea de depresie și avea nevoie de suport respirator. De asemenea, fusese diagnosticat și cu diabet, potrivit Observator.

Se pare că doctorul de gardă și o asistentă intrau în salon exact când bărbatul se afla deja pe geam. Nu au apucat sa ajungă la el că el, pentru că aceasta a sărit.

Citeşte şi Dezvăluiri uluitoare despre Covid. Un virusolog chinez a publicat dovada că virusul a fost creat în laborator

INSP: 80,7 % din totalul deceselor provocate de coronavirus în ultima săptămână, înregistrate la persoanele de peste 60 de ani

Institutul Naţional de Sănătate Publică informează că aproape 34% din totalul cazurilor de coronavirus din săptămâna 7 – 13 septembrie s-au înregistrat în Bucureşti, Iaşi, Prahova, Bihor şi Braşov. Potrivt sursei citate, 80,7% din totalul deceselor au fost la persoane peste 60 ani, iar 59,8% – la bărbaţi.

Potrivit INSP, în opt judeţe şi în municipiul Bucureşti se înregistrează o rată de incidenţă cumulată peste 100 de cazuri la 100.000 locuitori. INSP adaugă că se înregistrează un trend ascendent al infectărilor cu SARS-CoV-2 în 12 judeţe – Alba, Bistriţa-Năsăud, Caraş-Severin, Ialomiţa, Ilfov, Maramureş, Neamţ, Satu Mare, Sălaj, Sibiu, Suceava, Teleorman.

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Gigi Becali, anunț crucial despre Florin Tănase: „Poate aduc unul de cinci ori mai bun!”
Capital.ro
BNR avertizează asupra riscurilor pentru economia României. Valentin Lazea: Dacă ar exista voință politică am avea venituri
Playtech.ro
Criza schimbă tradițiile. Invitații renunță la nunți și aleg să își păstreze banii, se plânge o mireasă: „Caut nuntaşi, am nevoie de alţi prieteni”
Adevarul
CTP îl atacă pe Ilie Bolojan, după ce l-a susținut constant. Motivul supărării: promovarea liberalului Peiu, fost membru AUR și SOS, în funcția de șef al organizației Ilfov
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
Nu îl iartă pe Gică Hagi: ”Nu am cum! E zero”
MediaFlux
Se schimbă banii în țara noastră. BNR anunță românii cum deosebesc bancnotele noi de cele vechi
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?