Un polițist de frontieră s-a împușcat în cap în drum spre secția de votare

Un polițist de frontieră s-a împușcat în cap, în județul Giurgiu, în drum spre secția de votare.
Alina Costache
24 nov. 2024, 11:10
Un polițist de frontieră s-a împușcat în cap în drum spre secția de votare

Potrivit primelor informații, acesta urma să schimbe un angajat ISU la o secție de votare din localitatea Frătești.

Nu se știe, momentan, motivul din spatele gestului extrem și nici nu ar fi lăsat un bilet de adio.

Citește și Concedii 2025. Ce se întâmplă cu zilele libere neluate până la sfârşitul anului. Legea spune clar

„În dimineața zilei de 24 noiembrie a.c., un polițist de frontieră a fost găsit în localitatea Frățești din județul Giurgiu, în autoturismul proprietate personală, cu o plagă împușcată în zona capului.

Bărbatul a fost transportat la Unitatea de Primiri Urgențe Giurgiu, de către Serviciul de Asistență Judiciară, inconștient, cu semne vitale. Cercetările sunt efectuate de către Inspectoratul de Poliție Județean Giurgiu, sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Giurgiu.

Polițistul de frontieră era planificat să efectueze paza la secția de votare nr. 121 din localitatea Frătești. Menționăm faptul că paza secției este asigurată în prezent de subofițerul Inspectoratului pentru Situații de Urgență care trebuia schimbat de colegul de la SPF Giurgiu.

Polițistul de frontieră, în vârstă de 22 de ani, este absolvent al Școlii de Pregătire a Agenților Poliției de Frontieră Avram Iancu Oradea, promoție 2023, fiind încadrat la Sectorul Poliției de Frontieră Giurgiu la Compartimentul Ture Serviciu.

De asemenea, colegul nostru nu este înregistrat în evidențe cu un comportament dezadaptiv sau cu vreo restricție privind executarea serviciului sau portul armamentului din dotare, fiind evaluat ultima data în cursul acestui an”, au transmis autoritățile.

Citește și Mircea Geoană a mers la vot însoțit de soția lui. „Criza economică bate la ușă. Sper să votăm și noi în mod digital în viitor”

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Florin Salam, dans incendiar cu Floricica Dansatoarea! Puțini știu ce relație este între ei, de fapt
Fanatik.ro
Care e situaţia lui George Puşcaş la Dinamo: “Dacă va avea dureri mai mari, luăm în calcul să fie operat!” Ce contract are atacantul
Capital.ro
Decizia care o va înfuria pe Elena Udrea. Fosta sa mână dreaptă, pe un post-cheie în România. Mărturia ei a condamnat-o pe Udrea
Playtech.ro
Motivul pentru care benzina a scăzut sub 8 lei per litru. Motorina s-a ieftinit şi ea, preţurile de azi la carburanţi
Adevarul
Pariul riscant al PSD: Moțiune de cenzură sau anticipate? De ce Nicușor Dan ar putea bloca planul social-democraților
wowbiz.ro
Andreea Bălan și Victor Cornea s-au căsătorit! Imagini emoționante de la cununia civilă a vedetei
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Coiful de la Coţofeneşti şi cele două brăţări dacice vor fi expuse la Muzeului Naţional de Istorie a României. Cât timp vor rămâne în țară piesele
iamsport.ro
Radu Banciu a numit antrenorul român din străinătate care ar fi fost o soluție mai bună decât Gică Hagi: ”Are stofă”
MediaFlux
S-a aflat cauza exploziei uriașe de la CET Vest din București! Anunț oficial după primele evaluări tehnice
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj