Un şofer fără permis, oprit de poliţişti după o urmărire de 20 de kilometri

Poliţiştii clujeni au fost nevoiţi, joi, să urmărească 20 de kilometri un conducător auto care n-a oprit la semnalele lor şi în cazul căruia s-a dovedit ulterior că nu poseda permis de conducere.
Iulian Tudor
19 iun. 2014, 12:26
Un şofer fără permis, oprit de poliţişti după o urmărire de 20 de kilometri

„Poliţiştii rutieri din cadrul IPJ Cluj, Poliţia oraşului Huedin, care acţionau pe strada Horea, din oraşul Huedin, au efectuat semnale pentru a opri un conducător auto de 35 de ani, din judeţul Sălaj. Bărbatul a ignorat semnalele şi şi-a continuat drumul spre comuna Poieni. În acest context, echipajul de poliţie rutieră l-a urmărit aproximativ 20 de kilometri, până în localitatea Bologa, unde l-au oprit şi l-au identificat. Poliţiştii au constatat în momentul efectuării controlului că bărbatul nu deţine permis de conducere, iar autoturismul i-a fost încredinţat spre a fi condus de un bărbat de 32 de ani, din judeţul Sălaj. Proprietarul autoturismului, care avea permisul suspendat, se afla şi el în autovehicul, pe locul din dreapta„, se menţionează într-o informare a IPJ Cluj.

Ambele persoane sunt cercetate penal.

CITEŞTE ŞI: Băiat de 13 ani, depistat în trafic de poliţişti la volanul unei maşini. Explicaţia INCREDIBILĂ a tatălui

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Dana Roba și-a dus fetițele din țară! Make-up artistul a plecat în vizită la sora ei
Fanatik.ro
Cine este fotbalistul din SuperLiga care a livrat informații în Grecia despre Universitatea Craiova: „El e foarte mobil și ține mingea”
Capital.ro
Se pregătește un partid pentru Călin Georgescu: Un brand autodefinit drept mesianic. Nu va renunța!
Playtech.ro
Cât contează salariul din ultimii ani la calculul pensiei. Exemple concrete de calcul
Adevarul
Va reuși UE să finanțeze Ucraina cu banii Moscovei? Ce spun eurodeputații români
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un român a fost găsit cu fața acoperită de sânge sub un pod din Italia. Autoritățile încearcă să găsească vinovatul
iamsport.ro
Șocant! Ce a pierdut un român în Donbas în urma războiului din Ucraina: 'Vor intra în posesia Rusiei'
MediaFlux
Dispare ajutorul de șomaj din România? Anunțul zilei
stirilekanald.ro
Tragedie într-o școală din Rusia. Un elev de 10 ani a fost ucis de un coleg de 15 ani. Criminalul a filmat atacul
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”