Un suporter al Universităţii Craiova a întrerupt meciul Chelsea – Steaua FOTO

Meciul Chelsea - Steaua, din Liga Europa, a fost întrerupt pentru scurt timp, joi seară, după ce un suporter a intrat pe teren, în prima repriză.

15 mart. 2013, 07:58

Un susţinător al Universităţii Craiova a întrerupt pentru scurt timp partida Chelsea – Steaua de pe Stamford Bridge. Bărbatul, care purta un tricou cu mesajul „Mititelu la puşcărie”, a intrat pe gazon în prima repriză şi a alergat către peluza în care se afla galeria Stelei, unde s-a oprit şi a făcut semne obscene.

Intrusul a fost placat rapid de oamenii de ordine, care l-au scos de pe gazon şi l-au reţinut.

Momentele nu au fost redate în transmisiunea live a partidei, UEFA interzicând difuzarea unor asemenea imagini.

Gestul românului se înscrie în seria de evenimente similare din campania „Justice for Craiova”, demarată după ce gruparea Universitatea Craiova a fost dezafiliată de FRF, ca urmare a încălcării statutului federaţiei.

Steaua a pierdut cu scorul de 1-3 meciul cu Chelsea, din manşa secundă a optimilor Ligii Europa, şi a ratat calificarea în sferturile competiţiei. La Bucureşti, „roş-albaştrii” s-au impus cu 1-0.