Un vlogger din New York a rămas fără cuvinte când a ajuns în Timișoara: „Lasă scaunele și mesele afară și nu le fură nimeni. Americani, cred că e timpul să vizităm România”

Un vlogger din New York a rămas fără cuvinte când a ajuns în Timișoara. Christian Grossi s-a arătat foarte entuziasmat când a început să viziteze România și nu i-a venit să creadă când a văzut centrul Timișoarei fără oameni. Mai mult, a fost șocat că după închiderea teraselor, antreprenorii lasă mesele și scaunele afară, peste noapte.
Alina Costache
03 iun. 2024, 17:10
Un vlogger din New York a rămas fără cuvinte când a ajuns în Timișoara:
Un vlogger din New York a rămas fără cuvinte când a ajuns în Timișoara

Un vlogger din New York a rămas fără cuvinte când a ajuns în Timișoara. „Americanii nu vin în această țară și nu înțeleg de ce. Sunt în mijlocul orașului și nu mai e nimeni. E complet gol. Sunt într-un oraș ales aleatoriu în România. Uite ce se întâmplă aici: după ce închid terasele, ei lasă scaunele și mesele afară și nu le fură nimeni. Dacă ești în Statele Unite și îți lași scaunele și mesele afară, fără să le legi cu un lanț gros, zdravăn, vor fi furate și nu le vei mai vedea niciodată” spune Christian pe rețelele sociale.

Citește și:  Vlogger din Asia, fascinat de București. Reacția fabuloasă a turistului când a circulat cu tramvaiul: „Unul dintre cele mai cool orașe din Europa”

Un vlogger din New York a rămas fără cuvinte când a ajuns în Timișoara

Americanul se arată uimit și de servirea expres de la McDonald’s și le mai spune prietenilor virtuali că în Statele Unite, dacă cineva ar fi lăsat afară lucruri, ar fi fost furate imediat.

E imposibil ca acest lucru să fie real: au un Mc Donald’s drive through, dar pentru mers pe jos. Deci, practic vii la geam și comanzi ce vrei de la McDonald’s. Nici măcar nu ai nevoie de o mașină pentru asta.

Doamne, nu-ți vine să crezi așa ceva: nu numai că lasă mesele și scaunele afară peste noapte, după ce închid localul, dar lasă și un pian. Tot afară! E un pian întreg și nu e legat cu nimic, nici cu lanțuri, cu nimic! Asta valorează o grămadă de bani. De ce nu ia nimeni pianul?

Cred că sunt setat pe ce se întâmplă la New York, dar cineva cu siguranța ar fi furat pianul din următorul minut în care l-ai fi lăsat nesupravegheat. O să vă spun asta: cred că e timpul să venim în România” a mai spus Christian.

DailyBusiness
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
Spynews
Teorie halucinantă. Supraviețuitorul din avionul prăbușit nu era de fapt în avion?
Bzi.ro
Andreea Esca și-a făcut talentul la ziua Loredanei Groza! A luat microfonul în mână și a făcut senzație
Fanatik.ro
Fructul bogat în potasiu și minerale care ajută la scăderea tensiunii. Se găsește în toate magazinele din România la un preț mic, dar puțini români știu ce beneficii are
Capital.ro
Proprietarii de la bloc NU au voie. Se obține obligatoriu acordul vecinilor. Nu poți schimba în propriul apartament
Playtech.ro
Pericol ascuns în bucătărie: acest aparat provoacă cele mai multe incendii vara. Nu-l lăsa în priză
DailyBusiness
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
Adevarul
Primul reproș la adresa lui Nicușor Dan în coaliție. „În loc să-l desemneze pe Bolojan premier, a întărit PSD” SURSE
wowbiz.ro
Când intră prima tranșă de bani din 2025 pe cardul de alimente. Voucherele sociale au o valoare mai mică în acest an!
Spynews
Dinu Maxer contrazice zvonurile că și-a schimbat religia pentru Magdalena Chihaia! Ce decizie au luat înainte de nuntă
Spynews
Alex Bodi, prima reacție după ce s-a zvonit că a fost atacat de Gabi Tamaș, prietenul lui Dan Alexa: ”V-au bătut alții femeile”
Evz.ro
Ungaria schimbă regulile jocului. Ce trebuie să știe românii care trec granița
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Serena Williams, imagini incendiare în costum de baie, după ce a slăbit enorm
kanald.ro
Destin frânt la doar 18 ani. Darius este tânărul care a murit pe loc, în Maramureș, după ce a intrat cu mașina în zidul unei case
Cancan.ro
Informații de ultimă oră despre Traian Băsescu. Ce se întâmplă cu fostul președinte, după operația la inimă
Playsport.ro
Începând cu 20 iunie, UE forțează producătorii: telefonul tău trebuie să reziste la 800 de...
Capital.ro
Se pune limită la apă. Proprietarii de case trebuie să declare cantitatea consumată. Decizia se aplică din 6 august 2025
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Un nou cuplu controversat. Ea e psihologă de 26 de ani, iar el e un milionar de 64 de ani
stirilekanald.ro
Iulia a murit lovită de tren, în timp ce asculta muzică în căști. Fata nici nu împlinise 18 ani
Moment decisiv pentru România: Ilie Bolojan face pasul la guvernare
MediaFlux
Şedinţele de spiritism ale Reginei Elisabeta. Caietele cu însemnări au fost arse de Regele Carol I
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Casa Regală britanică e în doliu. A murit prietenul prințului William, viitorul rege e devastat