Cazul care a scandalizat România. Unei mame din Tulcea i-a fost luat copilul de două luni pe care îl alăpta. Mii de distribuiri

Cazul a fost prezentat pe Facebook luni seară, iar până marţi seară strânsese peste 13.000 de distribuiri şi aproape 3000 de comentarii.
Romania TV
21 ian. 2020, 18:59
Cazul care a scandalizat România. Unei mame din Tulcea i-a fost luat copilul de două luni pe care îl alăpta. Mii de distribuiri

O tânără din Tulcea susţine că ar fi fost despărţită de copilul ei, născut pe 15 noiembrie 2019, şi cu care a locuit pentru o scurtă perioadă într-un centru social, pentru că bunica ei, la care locuise anterior naşterii, nu o primeşte cu copilul în casă. Tânăra mamă, în vârstă de 19 ani, a trăit într-un centru de plasament de la 10 la 15 ani, după ce mama ei şi a celor patru fraţi ai ei a murit de cancer. Copiii au fost ulterior luaţi de tată să locuiască împreună cu el şi bunica lor, până când Mihaela a născut, iar tatăl copilului nu l-a recunoscut.

Din postarea de pe Facebook reiese că pe data de 2 decembrie Mihaela ar fi fost dată afară din centru, dar fără copil, astfel încât aceasta ar fi încercat să forţeze uşa şi la faţa locului ar fi fost chemată Poliţia, care a şi reţinut-o pe tânără şi apoi ar fi internat-o în secţia de psihiatrie a unui spital.

Mihaela, care nu are acces la internet şi cere ajutor prin intermediul altei femei, susţine că după externare nu mai are acces la copil, deşi acesta era alăptat.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Șoferul microbuzului implicat în accidentul din Timiș era drogat. Polițiștii au preluat două pliculețe suspecte
Fanatik.ro
Gigi Becali a făcut calculul în direct pentru ultimele 7 meciuri din campionatul regulat. Când va fi FCSB în play-off
Capital.ro
Interdicție la bloc. Regulile pe care proprietarii trebuie să le respecte. Se cere acord de la vecini. Asociația poate apela la instanță
Playtech.ro
Cum poți reclama încălcarea drepturilor tale la Inspecția Muncii: Pașii prin care poți face o sesizare
Adevarul
Moartea unui afacerist român în Italia, învăluită în mister. Ce au descoperit anchetatorii în apartamentul închiriat
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Trei frați de 6, 8 și 9 ani au murit sub ochii mamei lor după ce au căzut într-un lac în... Vezi mai mult
iamsport.ro
Mircea Lucescu și-a dat acordul să antreneze Steaua, dar Valentin Ceaușescu s-a opus dintr-un motiv uluitor
MediaFlux
Se schimbă banii în România. Anunț de la BNR privind prima modificare a bancnotelor
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil