Universitatea Craiova, scoasă de Sepsi din lupta pentru titlu, în Liga I. Oltenii au fost învinşi cu 0-2

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 2-0 (1-0), miercuri seara, într-un meci din etapa a şasea a fazei play-off a Ligii I de fotbal.
Daniel Spătaru
05 mai 2021, 21:20
Universitatea Craiova, scoasă de Sepsi din lupta pentru titlu, în Liga I. Oltenii au fost învinşi cu 0-2

Sepsi OSK s-a impus în partida cu Universitatea Craiova prin golurile marcate de Bogdan Mitrea (45) şi Claudiu Petrila (90+4).

Oltenii au suferit a doua înfrângere consecutivă, după 0-1 cu Academica Clinceni, şi a ieşit practic din lupta pentru titlu în Liga I.

Echipa antrenată de Marinos Ouzounidis a avut din nou o evoluţie palidă, lipsită de claritate în faza ofensivă, singurele ocazii de gol fiind ratate de Andrei Ivan (36, 69).

Citeşte şi Un arbitru din prima ligă își schimbă sexul și identitatea. Va continua să arbitreze

Gazdele, pe lângă cele două goluri, au mai avut ocazii prin Andrei Dumiter (19) şi Pavol Safranko (67).

În precedentele partide directe din acest sezon, Universitatea a câştigat cu 1-0 la Sfântu Gheorghe şi a remizat la Craiova, 0-0, în sezonul regular, tot cu 0-0 încheindu-se şi prima partidă din play-off, tot la Craiova.

Pentru prima oară de la numirea lui Ouzounidis la Craiova, Universitatea a încasat două goluri într-un meci.

Citeşte şi Derby dramatic în Liga 1. CFR Cluj a smuls în prelungiri un punct pe terenul lui FCSB şi rămâne pe primul loc

Partidele Academica Clinceni – CFR Cluj şi FC Botoşani – FCSB se vor disputa joi.

Clasament: 1. CFR Cluj – 42 de puncte, 2. FCSB – 40, 3. Universitatea Craiova – 37, 4. Sepsi – 33, 5. FC Botoşani – 28, 6. Academica Clinceni – 25.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Drama neștiută a Anei Maria Barnoschi: „Am făcut undeva la 12-15 înțepături”
Fanatik.ro
Dan Șucu a rupt tăcerea despre momentul în care l-a vrut pe Cristi Chivu antrenor la Rapid. Tehnicianul ar fi fost șocat
Capital.ro
Se schimbă regulile la locul de muncă. Guvernul a aprobat legea. Se aplică amendă de până la 7.000 de lei angajatorilor
Playtech.ro
Cine este şi ce AVERE are Raluca Moroșanu, judecătorul care a făcut declaraţii neaşteptate la Curtea de Apel Bucureşti
Adevarul
Obiectul misterios descoperit în colonul unui pacient. Medic chirurg: „M-a înțepat în deget, m-a făcut să îngheț”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
România s-a cutremurat din nou! Ce magnitudine a avut seismul și în ce zonă a fost localizat
iamsport.ro
Unul dintre cei mai bogați afaceriști din Ungaria, investiție majoră în România! Proiectul gândit în apropiere de ansamblul rezidențial dezvoltat de Gigi Becali
MediaFlux
Lege pentru toți românii care au rate la bancă!
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu