Vergil Chiţac: Mazăre intră în jocul de la Primăria Constanţa, a transmis un mesaj camarilei sale -„Blocaţi-l pe Chiţac!”

Vergil Chițac, candidatul PNL la Primăria municipiului Constanța, acuză că fostul prima Radu Mazăre, aflat acum la închisoare, se implică în bătălia pentru Primărie.
Romania TV
20 aug. 2020, 12:53
Vergil Chiţac: Mazăre intră în jocul de la Primăria Constanţa, a transmis un mesaj camarilei sale -

Vergil Chițac a transmis: “Mazăre intră în joc. Din surse foarte serioase, acest personaj sinistru a transmis un mesaj camarilei sale: ”Blocați-l pe Chițac!” Se pare că există și probe în această privință. Astfel că începe să aibă sens toată această campanie negativă care este îndreptată doar împotriva mea. Dreapta, stânga, jos Chițac!

 

– Chițac e bătrân, are 57 ani! Viitorul conducător al SUA și al lumii, oricare ar fi el dintre Trump și Biden, are peste 70 ani.
– Chițac are pensie specială! Câtă mizerie produsă în laboratoarele pesediste și propagată de unii candidați de dreapta… Eu am pensie de serviciu, nu specială. Pensie de Amiral al Armatei Române.
– Chițac este omul nu știu cui! Poezia asta o aud de 5 ani. Sunt omul familiei mele și al constănțenilor, ca să fie clar. Pe mine nu m-a cumpărat nimeni niciodată și nici nu o va face. Mărturie stă toată activitatea mea de zeci de ani. E publică, transparentă și la dispoziția tuturor.
– Chițac va da afară oamenii care lucrează în domeniul public! Absolut fals și stânjenitor să veniți cu o asemenea enormitate.
– Chițac e inflexibil și intransigent cu oamenii de afaceri! Cu hoții, nu cu oamenii de afaceri. Nu e vina mea că cei care lansează aceste tâmpenii nu fac diferența dintre cele două activități.

Dragii mei, adevărul este că lupta asta electorală se dă între mine și clanul Mazăre care a furat Constanța timp de 20 de ani și care acum a luat mai multe forme și mai multe culori. Este momentul să salvăm Constanța și nu-l vom rata. Strângem rândurile și reușim. Aveți încredere!”

 

Alegeri Locale 2020: 15 candidați luptă pentru Primăria Constanța, 10 pentru președinția Consiliului Județean

DailyBusiness
ÎCCJ acuză Guvernul că pune presiune pe justiție după sesizarea CCR: „Procesele se soluționează în sala de judecată, nu în spațiul public”
Spynews
Casa Alinei Pușcaș s-a inundat! Prezentatoarea a golit apa cu gălețile: ”Nu am mai trăit așa ceva”
Fanatik.ro
Veste uriașă pentru Cristiano Ronaldo! Familia Simpson a prezis finala Campionatului Mondial 2026 încă din 1997. Video
Capital.ro
Restricții privind accesul copiilor la rețelele sociale în întreaga UE. Anunțul este așteptat în septembrie
Playtech.ro
Românii, dezamăgiți de cea mai frumoasă plajă din Thassos. Ce le-a dat bătăi de cap la Marble Beach: „Nu am găsit nimic din ce vedeam pe Instagram”
Adevarul
Pariuri pe platforma Polymarket pentru prăbușirea lui Putin. Un utilizator misterios mizează pe înlăturarea liderului de la Kremlin până la sfârșitul anului
wowbiz.ro
Răsturnare șoc în cazul morții lui Radu Mărginean. Ce s-a descoperit la necropsie. Raportul medico-legal a fost finalizat
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Andrei Singureanu, fost concurent la un show de talente, dispărut de o lună în Portugalia. Familia îl caută cu disperare
iamsport.ro
Au distrus o națională din optimile CM 2026: ”Jalnică, o tristețe de fotbal, e de neprivit!” / ”El e efectiv ultimul om care să dea lecții”
MediaFlux
Prețul carburanților va scădea. Măsurile anunțate de Guvern
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?