Veste bună de la Comisia Naţională de Prognoză. Numărul salariaţilor va creşte anul viitor

Romania va avea mai mulţi angajaţi anul viitor. Numărul mediu de salariaţi va ajunge în 2012 la 6,22 milioane persoane, cu 41.000 persoane mai multe faţă de 2011, conform datelor din varianta de toamnă a Prognozei pe termen mediu 2011-2015, elaborată de Comisia Naţională de Prognoză, potrivit Agerpres.
Romania TV
21 nov. 2011, 08:21
Veste bună de la Comisia Naţională de Prognoză. Numărul salariaţilor va creşte anul viitor

Datele CNP arată că în 2011 numărul de salariaţi ar înregistra o creştere de 1,9% (117.500 persoane), de la 6.061.500 angajaţi în 2010 la 6.220.000 angajaţi anul acesta.

Pentru 2013, Comisia estimează un număr de 6,275 milioane salariaţi, în 2014 vor fi 6,345 milioane de angajaţi, iar pentru 2015 se anunţă 6,425 milioane salariaţi.

Rata şomajului este estimată, pentru 2012, la 7,3% (730.000 persoane), iar pentru 2013 la 6,9% (700.000 persoane).

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Gigi Becali i-a semnat sentința după FCSB – Oțelul 4-0: „Nici nu știam că e în echipa de start! Chiar dacă mă cert cu Mirel, nu-l las să-l bage”
Capital.ro
Lege pentru casa proprie și cea a vecinului. Nu ai voie să încalci distanța. Regulile care te pot feri de procese
Playtech.ro
De ce catolicii și ortodocșii sărbătoresc Paștele la date diferite. Cum se calculează exact această sărbătoare
Adevarul
Care este „cea mai plictisitoare țară” din Europa, potrivit turiștilor. „Nu e nimic în neregulă cu ea, dar nici nu are ceva special”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu este condus pe ultimul drum în Vinerea Mare. Semnificația profundă a zilei în care creștinii își plâng Mântuitorul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
ULUITOR! Pentru ce îi împrumuta Mitică Dragomir sume importante de bani lui Gigi Becali. Acum regretă: ”Gâscă mare am fost!”
MediaFlux
Cele mai frumoase mesaje, urări și felicitări de Paște. Ce le transmitem celor dragi în 2026
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj