Vicecampionană mondială abordată pentru a fi escortă de lux. „Mi-a zis că-mi oferă o grămadă de bani, vreo 200.000 de dolari pe lună”

Vicecampioană mondială la Londra 2017, rusoaica Darya Klishina, în vârstă de 29 de ani, o oferit un amplu interviu în perioada pandemiei, material în care a abordat atât subiecte despre sport, cât și despre viața ei privată.
Romania TV
18 mai 2020, 13:18
Vicecampionană mondială abordată pentru a fi escortă de lux.

Darya Klishina, una dintre cele mai valoroase săritoare în lungime din ultimul deceniu (7,05 m record personal), a făcut o dezvăluire şocantă în interviul acordat presei din Rusia.

Considerată una dintre cele mai frumoase atlete ale lumii, Klishina locuiește în Atlanta, Statele Unite si este și endorser pentru mai multe companii de pe piața echipamentelor sportive și de pe cea a băuturilor energizante, lucru ce îi rotunjeşte considerabil veniturile. Vicecampioana mondială de la Londra 2017, cu o săritură de 7,00 metri, a mărturisit că i s-a făcut o propunere cel puţin bizară, având în vedere situaţia sa financiară confortabilă.

„Totul s-a petrecut în urmă cu șase luni, mi s-a propus să ofer servicii de escortă. M-a șocat pur și simplu acea propunere, în care am fost abordată pe o rețea de socializare”, și-a început atleta ciudata povestire. Eu nu sunt o persoană nepoliticoasă, dar i-am refuzat imediat oferta. I-am zis că „nu mă interesează”. Dar acea persoană a insistat! Mi-a zis că-mi va oferi o mulțime de bani, vreo 200.000 de dolari pe lună! M-am întrebat, oare chiar arăt a escortă?”, a povestit, indignată, Klishina, pentru sports.ru, citată de The Sun.

„Sunt fericită cu corpul meu, n-am de ce să-mi fie rușine, dar în acele momente m-am simțit inconfortabil”, a mai adăugat atleta.

Citeşte şi: Lance Armstrong a trişat din primul an de profesionism, dezvăluiri şocante. „Prima oară m-am dopat la 21 de ani”

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Oana Lis este în doliu! A pierdut cel mai drag om din viața ei
Fanatik.ro
Marius Şumudică a încheiat telenovela venirii la FCSB: ”Nu voi putea lucra niciodată cu Gigi Becali!” Mesaj dur pentru MM Stoica: “Dragul meu, Mihai, sunt mulți jucători care vor să vin!”
Capital.ro
Călin Georgescu a plecat din România. Decizia luată de fostul candidat la prezidențiale. Cu cine s-a întâlnit
Playtech.ro
O fabrică de mobilă cu tradiție din România își închide porțile. Famos intră în lichidare pe fondul concurenței produselor ieftine din China
Adevarul
Succesul lui Chivu, clădit pe o tragedie și pe alegeri bine făcute. Cristi a transformat în combustibil durerea care i-a marcat tinerețea
wowbiz.ro
Oana Lis este în doliu! Vedeta trece prin momente extrem de dificile: „S-a dus mamaie…Of”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Trafic blocat pe Autostrada A3, după o ciocnire în lanț cu 7 mașini
iamsport.ro
ULUITOR! Cum a ratat Dan Șucu angajarea lui Cristi Chivu: ”Nu-ți dau clubul pe mână!”
MediaFlux
Un virus mortal amenință omenirea. Trei decese au fost deja confirmate de hantavirus. OMS a declarat stare de alertă în sănătatea publică
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Răsturnare de situație. Decizia radicală a UDMR