Victor Ponta a lucrat la Mc Donald’s: „Acolo am învăţat să fac burgeri”

Puţini sunt cei care ştiu că Victor Ponta a lucrat la Mc Donald's. Fostul premier a mărturisit că adoră burgerii cu cartofii prăjiţi. 
Romania TV
27 iun. 2020, 17:48
Victor Ponta a lucrat la Mc Donald's:

„În 1990 am lucrat la Mc Donald’s la Paris. Fiind emigrant nu aveam voie să lucrez în faţă la casă şi am lucrat în spate. Am învăţat cum se fac şi mi-am dat seama de ce au succes. Îmi plac foarte mult şi dacă mi-ar da voie autoritatea supremă supremă culinară din casă, aş mânca în fiecare zi. Din fericire nu sunt lăsat. Nu primesc ketchup şi maioneză acasă”, a spus Victor Ponta la digi24. 

Fostul premier a vorbit şi despre relația pe care a avut-o cu președintele Traian Băsescu.

„Domnul Băsescu nu venea la Palatul Victoria pentru că nu îl invitam. Când mă duceam eu la Cotroceni, domnul Băsescu, tocmai pentru că știa că nu beau whisky, pentru că domnul Băsescu e un personaj… îmi punea imediat! Știa că nu beau, dar știa și că nu pot să-l refuz, că nu începi discuția cu un om refuzându-l…” – a declarat fostul premier La cină, cu Ionela Năstase și Adi Hădean.

Ponta a spus că nu s-a împăcat cu Traian Băsescu.

„Eu știu că e frumos… că, în general, toate filmele sunt frumoase cu happy end, dar nu, nu m-am împăcat. Când o să-mi scriu memoriile, o să scriu o carte numai despre relația cu Traian Băsescu. Este un personaj, nu e plictisitor, e un personaj spumos. Dar altfel… să ne împăcam, să fim prieteni, nu, nu, să nu exagerăm. ” – a spus Ponta.

Întrebat de poreclele date de fostul președinte, Ponta a spus cu autoironie: „Îmi spunea pisic, dar după… a fost aia cu „puie, Monta” care a bătut tot. Aia a fost apogeul! Dacă nu ai o poreclă, nu exiști ca om politic. La un moment dat, spuneam că dacă nu apar și eu pe prima pagină în Cațavencii, înseamnă că nu sunt, nu că râd de mine.”

Viorel Ponta este în prezent co-fondator și președinte al Partidului PRO Romania, alături de Daniel Constantin. A deținut funcția de prim-ministru al României din 7 mai 2012 până la demisia sa în 4 noiembrie 2015. Victor Ponta a fost președinte al Partidul Social Democrat din 2010 până în 2015 și deputat de Gorj. A fost copreședinte al Uniunii Social-Liberale, alături de liberalul Crin Antonescu.

Citeşte şi Victor Ponta, atac dur la adresa Guvernului Orban: „Nesimţire maximă!”

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Un nou scandal marca Florin Salam! Manelistul ar fi cauzat o pagubă de aproape 100.000 de euro
Fanatik.ro
Numele liderilor PSD Sorin Grindeanu și Claudiu Manda, de neatins? Cerere controversată trimisă la OSIM. Un avocat avertizează: „Se poate ajunge și la procesele de defăimare”
Capital.ro
Un mare actor s-a stins din viață în urma unei suferințe îndelungate. Familia este în doliu: Odihnească-se în pace
Playtech.ro
Când este interzis să transformi balconul în bucătărie. Ce trebuie să știi înainte să începi lucrările
Adevarul
Bolizi de sute de mii de euro folosiți de fiul procurorului Gigi Valentin Ștefan, anchetat într-un dosar de trafic de influență
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Doi adolescenți de 16 ani, la un pas de înec, în Chitila, după ce un tânăr a sărit în lac să salveze o fată
iamsport.ro
Uluitor! 'Legea 18!' Cum îi amenința Valentin Ceaușescu pe fotbaliștii Stelei: 'După '90 l-am întrebat ce înseamnă'
MediaFlux
Se schimbă regulile pentru permisul auto. Uniunea Europeană impune alte condiții pentru categoria B
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi