Victor Ponta: Mi-e ruşine că un preşedinte al României se „maimuţăreşte” pe plajă cu Udrea

ALEGERI PARLAMENTARE 2014:  Victor Ponta a declarat, sâmbătă, la Craiova, că îi este "ruşine" când vede că un preşedinte al României se "maimuţăreşte" pe plajă cu Elena Udrea, spunând că e o insultă pentru o femeie politică să o aibă model pe Udrea şi că modelele PSD sunt Ecaterina Andronescu sau Olguţa Vasilescu.
Iulian Tudor
03 mai 2014, 16:50
Victor Ponta: Mi-e ruşine că un preşedinte al României se

ALEGERI PARLAMENTARE 2014: Victor Ponta a atact din nou implicarea preşedintelui Traian Băsescu în campania electiorală. „Mi-e ruşine când văd că un preşedinte al României se maimuţăreşte pe plajă cu doamna Udrea. De ei mi-e ruşine, vreau să fiu mândru de dumneavostră şi noi să fim mândri de România”, a spus Ponta la mitingul electoral de lansare a candidaţilor PSD la europarlamentare organizat la Craiova.

Victor Ponta a reiterat faptul că e o insultă pentru orice femeie politic să o aibă ca model pe Elena Udrea şi a arătat că modelele PSD sunt Ecaterina Andronescu sau Olguţa Vasilescu.

„Mi-au spus că de ce zic că e o insultă pentru orice femeie politică să o aibă ca model pe Elena Udrea. Pentru că aşa cred şi pentru că avem în politică femei cu care într-adevăr ne mândrim, femei pe care le respectăm şi le iubim, pentru că merită acest lucru. Eu văd femei în politică aşa cum sunt Ecaterina Andronescu sau Olguţa Vasilescu. Ăsta e modelul pe care vrem să-l arătăm tinerilor din România, celor care vor să trăiască în România”, a spus preşedintele PSD.

DailyBusiness
Dorian Popa, condamnat la închisoare cu suspendare după ce a fost prins drogat la volan în 2023
Spynews
Francisca și Tj Miles vor deveni părinți! Primele imagini cu burtica de graviduță a artistei | VIDEO
Fanatik.ro
Câți copii are, de fapt, Gabi Tamaș. Fostul jucător participă la Asia Express alături de Dan Alexa
Capital.ro
Dezvăluiri din dosarul lui Călin Georgescu. Au existat negocieri directe cu Rusia. Procurorul General: Există dovezi
Playtech.ro
Cum să gătești ceapa de două ori mai repede și cu o aromă mult mai intensă. Oamenii de știință spun ca ai nevoie de un singur ingredient
Adevarul
Lupul care a înfiorat un sat ascuns în munți, răpus de o femeie. „Era ceva necurat cu el. Avea trăsături de om”
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Când se schimbă banii în România?
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Românii nu vor mai putea să circule pe Transfăgărășan dacă nu achită taxa de acces
Cancan.ro
Cum își 'negociază' Toto Dumitrescu pedeapsa, după 6 ore de audieri. Imagini cu fiul lui Ilie Dumitrescu în custodia Poliției!
iamsport.ro
A doborât recordul mondial, însă nu l-a impresionat pe Radu Banciu: ”Ăla e numărul 1”
MediaFlux
ANAF nu iartă pe nimeni. Fiscul cere ajutorul oamenilor ca să facă rost de bani
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor