Victor Ponta pleacă din nou în Turcia

Premierul Victor Ponta va merge din nou, miercuri, în Turcia, la un control medical, potrivit unor surse politice citate de România TV.
Romania TV
27 iul. 2015, 11:46
Victor Ponta pleacă din nou în Turcia

Premierul Victor Ponta a declarat, luni, la sediul PSD, unde s-a întors pentru ședinţa coaliției de guvernare, că se sprijină într-un baston întrucât a fost certat de medic, după ce l-a văzut la televizor, în prima parte a zilei, la BPN al partidului, fără cârje.

Victor Ponta declara luni dimineaţă că i s-a luat o greutate de pe umeri şi poată să meargă mai uşor, refuzând să precizeze când va pleca în Turcia, pentru o nouă intervenţie medicală.

CITEŞTE ŞI: Problemele de sănătate ale primilor oameni în stat. Ponta se pregăteşte de o nouă operaţie în Turcia VIDEO

Victor Ponta a precizat joi la România TV că ar avea nevoie de o nouă operație, iar Gabriel Oprea va reveni în funcția de premier interimar.

„E foarte posibil să mai fac încă o operaţie la genunchi. Nu e aşa de grav ca data trecută. E ceva ce nu s-a reuşit data trecută. O să lipsesc doar câteva zile, iar Gabriel Oprea o să-mi țină locul fără niciun fel de problemă”, a spus premierul.

Victor Ponta a spus că de data aceasta nu va mai fi vorba de câteva săptămâni de repaus, ci doar de câteva zile. „Cei care au mai avut probleme cu meniscul ştiu că în câteva zile, de data asta lucrurile sunt bine”, a declarat atunci şeful Guvernului.

Premierul Victor Ponta a descoperit, în urma controlului medical efectuat în Turcia, că are probleme în urma operaţiei şi că necesită o noua intervenţie la menisc.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
A fost găsită moartă femeia dată dispărută după o operație estetică. Unde a fost abandonat trupul ei
Fanatik.ro
Alexandru Mitriţă, revenire spectaculoasă la Craiova?! Prima reacţie oficială a clubului: „Ne bucurăm foarte mult pentru el”. Câţi jucători monitorizează oltenii
Capital.ro
Nicușor Dan a semnat decretul. Președintele a promulgat cea mai importantă lege pentru România
Playtech.ro
Salariile nu mai țin pasul cu scumpirile, românii resimt tot mai puternic criza. 57% dintre angajaţi iau în calcul schimbarea locului de muncă
Adevarul
„Curentat” la factura de energie electrică: garsonieră de 12 mp taxată cu 70% din prețul locuinței
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O mamă s-a aruncat de la etaj împreună cu trei dintre copiii săi! Cu ce probleme s-ar fi confruntat femeia
iamsport.ro
Dezvăluiri copleșitoare despre controversatul finanțator din Liga 1: ”A murit sărac! Mitică Dragomir îi mai trimitea bani”
MediaFlux
Tradiții și obiceiuri de Sfinții Constantin și Elena. Ce nu este bine să faci joi, 21 mai. Interzis cu desăvârșire
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi