VIITORUL-DINAMO 1-1 în etapa a 9-a din LIGA I. Vezi CLASAMENTUL

Viitorul și Dinamo au remizat, marţi, la Ovidiu, scor 1-1, la capătul unui meci foarte spectaculos, cu multe ocazii de poartă.

20 sept. 2016, 19:50

Viitorul a controlat partida, cu mici excepții în care și dinamoviștii au reușit să pună în pericol poarta adversă. Lazăr a deschis scorul în minutul 17, în ciuda faptului că Viitorul ratase câteva ocazii uriașe în primul sfert de oră. Gabi Iancu a nimerit transversala din lovitură liberă, iar Coman a ratat și el o șansă uriașă de a înscrie în prima parte a jocului. Nimely a egalat în minutul 84.

Dinamo ajunge la 16 puncte după 9 etape, cu 4 sub Steaua, care are însă un meci mai puțin. Viitorul are 14 puncte, însă ar putea fi depășită de Voluntari, Gaz Metan și Botoșani. Și Dinamo poate ceda locul 2, dacă CS U Craiova învinge.

VIITORUL – DINAMO 1-1

Nimely 84 / Lazăr 18

Viitorul: Râmniceanu – Benzar, Ţâru, Boli, Brandan – R. Marin, Nedelcu, Purece ( Al. Stoica 64) – Fl. Coman (Nimely 64), Chiţu, G. Iancu.

Dinamo: Brănescu – Romera (Palic 68), Nedelcearu, Maric, St. Filip – Hanca, Busuladzic, Nistor – P. Petre (Rotariu 55), Nemec (D. Popa 79), Val. Lazăr.

– tot marţi s-a mai jucat meciul CSMS Iaşi – Pandurii 3-2.