FOTOGRAFIA ZILEI la audieri: Violeta Alexandru l-a adormit pe liberalul Pavel Popescu

Deputatul PSD Aida Căruceru l-a surprins pe Pavel Popescu (PNL) într-o poziţie surprinzătoare la audierea Violetei Alexandru din comisiile parlamentare reunite: "Hai că te-a adormit".
Romania TV
19 feb. 2020, 13:04
FOTOGRAFIA ZILEI la audieri: Violeta Alexandru l-a adormit pe liberalul Pavel Popescu

Deputatul PSD Aida Căruceru l-a surprins pe Pavel Popescu (PNL) într-o poziţie inedită la audierea Violetei Alexandru. „Violeta Alexandru – sperie liftierele și adoarme parlamentarii! Pavel Popescu (PNL), înțeleg că te-a adormit, dar nici nouă nu ne-a fost ușor să o ascultăm. Hai trezirea că vine votul!”, a scris Aida Căruceru pe pagina sa de Facebook.

Imaginea este ciudatî, îân condiţiile în care au fost urlete, ţipete şi ameninţări cu puşcăria la audieri. Fostul ministru de Interne, senatoarea PSD Carmen Dan, a avut miercuri o ieșire nervoasă la adresa liderului deputaților PNL, Florin Roman, în timpul audierii ministrului propus la Muncă, Violeta Alexandru. La rândul său, liberalul a țipat la Carmen Dan.

Scandalul a început după ce ministrul Muncii a refuzat să răspundă cu DA sau NU la intrebarile repetate ale PSD daca va creste punctul de pensie cu 40% de la 1 septembrie asa cum prevede legea. Violeta Alexandru nu a vrut sa spuna DA sau NU si a spus ca „Voi respecta legea”. Dar PSD-istii i-au atras atentia ca nu e chiar asa pentru ca de exemplu Parlamentul a adoptat legea dublarii alocatiilor si PNL nu a respectat legea ci a dat OUG prin care a amanat intrarea ei in vigoare. In discutie a intervenit Florin Roman, liderul deputatilor PNL, foarte vocal pe tot parcursul sedintei.

In acest context, Carmen Dan a inceput sa vocifereze fara microfon si Florin Roman i-a dat o replica taioasa. „Dle Roman, aveti o problema? Duceti-va si controlati-va!”, i-a strigat Carmen Dan. „Da, am o problema cand va vad pe dvs si pe Sindile”, a zis Roman. „Sa va fi rusine!”, a replicat Carmen Dan. „Dvs sa va fie rusine, sunteti singurul ministru care a dat ordin sa fie batuti romanii”, a continuat Florin Roman. Roman a zis ca Dan i-a arat cu degetul un semn cu degetul la cap, gest care semnifica o acuzatie de boala mintala. „O sa ajungeti langa Dragnea”, i-a mai strigat Roman lui Dan.

„Va rog, un pahar cu apa pentru dl Roman. Sau ceva mai tare”, a zis Adrian Solomon (PSD).

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Dan Negru a explodat de furie la Cupa Mondială: „A furat ideea lui Ceaușescu! Sper să fie un eșec”
Capital.ro
Prețuri carburanți vineri, 12 iunie. Cât costă benzina și motorina în marile orașe din România. Lista celor mai mici tarife
Playtech.ro
Primăriile ar putea plăti reparațiile adăposturilor din blocuri. Ce înseamnă noua lege pentru proprietari
Adevarul
Putin și-ar pregăti „ultima carte”: un nou atac major împotriva Ucrainei în această iarnă
wowbiz.ro
Emil Gânj, condamnat definitiv la închisoare pe viață! Avocatul familiei victimei: „Despăgubirile vor fi imputate statului roman”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O mașină a fost cuprinsă de foc în parcarea unui bloc din Iași. Pompierii intervin de urgență
iamsport.ro
Membrul Generației de Aur, ”cel mai mic salariu” de la FRF: ”Am venit cu bani de acasă! Noroc că am vândut case, terenuri”
MediaFlux
Urmează scumpiri uriașe la energie, carburanți și alimente. INS: inflația ajunge la aproape 11%
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți