FC VOLUNTARI rămâne fără victorie în Liga 1. A remizat cu Botoşaniul, în deschiderea etapei a 5-a

VOLUNTARI-FC BOTOSANI 1-1, în primul meci al etapei a 5-a din Liga 1. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 18, iar gazdele au egalat la jumătatea reprizei secunde, ăprin Adrian Bălan.

07 aug. 2015, 13:27

VOLUNTARI-FC BOTOSANI 1-1 (A. Bălan – min. 65/Cabrera – min. 18). După acest meci, cele două formaţii devin vecine de clasament. Ilfovenii ocupă locul 8, cu 4 puncte, în timp ce botoşănenii sunt cu o poziţie mai jos şi au 3 puncte.

În acest meci, la FC Voluntari a debutat Daniel Pancu, acesta intrând în teren în minutul 60, în locul lui Călinţaru.

0-1: Cabrera a deschis scorul cu un şut din opt metri;

1-1: Bălan a egalat dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 22 de metri.

FC Voluntari: Balauru – Zaharia, Achim, Novakovici, Pârvulescu – Novac, Maftei – Grigore (Todoran ’46), Kone, Călinţaru (Pancu ’60) – Bălan (Vâlceanu ’77). Antrenor: Bogdan Vintilă.

FC Botoşani: Iliev – Dimitrov, Ngadeu, Miron, Acsinte – Vaşvari, Costin, Cabrera (Croitoru ’73) – Batin, Roman (Neziri ’83), Martinus (Browne ’55). Antrenor: Leo Grozavu.

Cartonaş galben: Todoran ’75

Arbitri: Horaţiu Feşnic (central) – Mircea Orbuleţ, Alexandru Cerei (asistenţi) – Sorin Antonie (rezervă)