FCSB, victorie cu emoţii la debutul în noul sezon de Liga 1. A câştigat în prelungiri cu FC Voluntari

FCSB a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 2-1 (1-0), duminică seara, pe Arena Națională din București, într-un meci din prima etapă a Ligii I de fotbal.

16 iul. 2017, 13:41

FCSB-FC VOLUNTARI LIVE VIDEO DIGISPORT 2-1. La debutul oficial al antrenorului Nicolae Dică pe banca tehnică a ”roș-albaștrilor”, vicecampioana s-a impus prin golurile marcate de Constantin Budescu (34 — penalty), după un fault comis de portarul Dragoș Balauru asupra lui Florin Tănase, și de Dennis Man (90+2). Budescu a marcat primul său gol oficial în tricoul echipei FCSB.

Pentru FC Voluntari, deținătoarea Cupei României și a Supercupei României, a înscris Adrian Bălan (55). Dennis Man a avut o bară în min. 56.

FCSB — FC Voluntari 2-1 (1-0), Arena Națională — București
Au marcat: Constantin Budescu (34 — penalty), Dennis Man (90+2), respectiv Adrian Bălan (55).
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenți: Ciprian Florin Danșa (Satu Mare), Daniel Mitruți (Craiova); arbitru de rezervă: George Rădulescu (București).