Irina Begu şi Monica Niculescu, calificate în sferturi la dublu, la Australian Open

Irina Begu şi Monica Niculescu, favoritele numărul 10, s-au calificat, duminică, în sferturile de finală ale probei de dublu de la Australian Open.

21 ian. 2018, 07:15

Irina Begu şi Monica Niculescu au beneficiat în optimi de abandonul perechii Nadia Kichenok/Anastasia Rodionova (Ucraina/Australia), la scorul de 4-1 în primul set pentru românce.

În sferturi, adversare vor fi perechea învingătoare din meciul dintre Nicole Melichar/Kveta Peschke (SUA/Cehia) şi Jennifer Brady/Vania King (SUA).

Calificarea în sferturi la dublu este recompensată, la Melbourne, cu un premiu de echipă în valoare de 90.000 de dolari australieni.

Vezi şi: Sorana Cîrstea, eliminată în optimi la dublu la Openul Australiei