LIGA 1. Dinamo – Juventus 3-0 în etapa a 14-a. VEZI CLASAMENTUL

LIGA 1. Dinamo a câștigat, luni, meciul de pe teren propriu cu Juventus, scor 3-0, și a urcat pe locul 6, poziție care duce în play-off.

16 oct. 2017, 19:39

LIGA 1. Dinamo a avut primele emoții în minutul 37, când Dudea l-a faultat în careu pe Florin Ștefan și arbitrul Andrei Chivulete a arătat punctul cu var. Liviu Băjenaru a șutat pe direcția lui Penedo și portarul calificat la Mondialul de anul viitor a respins foarte bine. Cu un minut înainte de pauză, grecul Giorgios Katsikas a deschis scorul cu o lovitură perfectă de cap, după un corner executat de Salomao. Tot fundașul grec a majorat diferența prin același procedeu, în minutul 50. Scorul final a fost stabilit de Costache, care a șutat din interiorul careului cu 10 minute înainte de final, mingea sa a fost deviată și a intrat în poartă.