CSM BUCUREŞTI – FERENCVAROS 30-25 în prima manşă din sferturile de finală ale LIGII CAMPIONILOR

CSM BUCURESTI- FERENCVAROS 30-25. CSM Bucureşti s-a impus, vineri, în Sala Polivalentă din Capitală, scor 30-25 în faţa lui Ferencvaros, în meciul tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Returul se joacă pe 15 aprilie, la Budapesta, iar câştigătorea dublei manşe se califică în FINAL 4.

07 apr. 2017, 18:30

CSM BUCURESTI- FERENCVAROS 30-25. CSM București a învins-o pe Ferencvaros, scor 30-25, în meciul tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor.  După un început echilibrat, echipa bucureșteană a trecut în avantaj pe tabelă după aproximativ 10 minute și nu a mai cedat avansul de pe tabelă până la final. În ultimele minute, CSM s-a distanțat și a obținut o victorie la 5 goluri.

CSM BUCURESTI- FERENCVAROS 30-25. În cazul în care va trece de Ferencvaros, CSM București va bifa al doilea Final 4 consecutiv din istoria clubului. În sezonul trecut, „tigroaicele” au cucerit trofeul.

CSM BUCURESTI- FERENCVAROS 30-25. Programul sferturilor de finală:

7 aprilie, ora 20:00 CSM București – Ferencvaros 30-25
9 aprilie, ora 18:00 Metz – Gyor
9 aprilie, ora 18:00 Midtylland – Vardar Skopje
9 aprilie, ora 20:00 Buducnost – Larvik