DINAMO-STEAUA 2-1 în etapa a 8-a din PLAY OFF. Vezi CLASAMENTUL

DINAMO-STEAUA 2-1. Dinamo s-a impus, luni, scor 2-1 cu Steaua, în etapa a 8-a din play-off. Golurile lui Dinamo au fost marcate de Hanca, ambele din penalty, cel decisiv în minutul 90+6, iar pentru Steaua a marcat Pleaşcă.

01 mai 2017, 14:02

DINAMO-STEAUA 2-1. Dinamo a deschis scorul în minutul 34, când Hanca a executat lovitura de la 11 m obținută de Nemec într-un duel cu Bălașa. Roș-albaștrii au egalat în minutul 54, după ce Pleașcă a încercat să trimită cu capul în careu, Dielna a lăsat mingea să treacă pe lângă el și balonul a intrat în poartă. Hanca a stabilit scorul final în minutul 6 de prelungiri, din penalty, după ce Romera a obținut o lovitură de pedeapsă după faultul lui Amorim.

DINAMO-STEAUA 2-1 (1-0)

Au marcat: HANCA 34p, 90+6p – PLEAŞCĂ 52

Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Dielna, St. Filip – Mahlangu (90 Bawab), Palic (78 P. Petre) – Hanca, Rivaldinho (61 Busuladzic), Nistor – Nemec.

Steaua: Fl. Niță – Pleașcă, Bălașa, Moke, Momcilovic – Pintilii (67 Tamaş), Ov. Popescu (46 Amorim) – Enache, Boldrin, Fl. Tănase – Alibec (71 Gnohere).