PETROLUL – VOLUNTARI 1-2: Pancu aduce o victorie crucială pentru ilfoveni

Formaţia Petrolul Ploieşti a pierdut, cu scorul de 1-2 (0-1), meciul susţinut, sâmbătă, pe teren propriu, în compania echipei FC Voluntari, în etapa a V-a a play-off-ului Ligii I, în care a avut doi jucători eliminaţi.

02 apr. 2016, 16:35

PETROLUL – VOLUNTARI 1-2: Pentru Petrolul a marcat Gavrilă ’60, iar pentru FC Voluntari au punctat Bălan, în minutul 8, din penalti, şi Pancu, în minutul 85.

Ploieştenii au avut doi jucători eliminaţi, pe Stana, în minutul 62, şi pe Pulhac, în minutul 70.

Petrolul: Cobrea – Beţa, Mişelăricu, Benga, Pulhac – Gavrilă (Mareş ’75), Bucşa, Stana, Astafei – Zoubir – Markos (Pacar ’46). Antrenor: Ionel Gane

FC Voluntari: Calancea – Filipov, Spahija, Ţîru, Barna (Tudorie ’74) – Maftei (Grigore ’59), Moke – Rus, Achim, Kone (Pancu ’81) – Bălan. Antrenor: Ionel Ganea

Cartonaşe galbene: Benga ’12, Stana ’27, ’62, Spahija ’33, Pulhac ’36, ’70 / Achim ’28, Maftei ’55, Moke ’61, Pancu ’85

Cartonaş roşu: Stana ’62, Pulhac ’70

Meciul a fost arbitrat de Alexandru Tudor, ajutta de Valentin Avram şi Alexandru Vodă. Rezervă a fost Ionuţ Coza, iar observatori Patriţiu Abrudan şi Viorel Ilinca.