Răzvan Marin, decisiv pentru Standard. A marcat un supergol în Cupa Belgiei, iar echipa sa s-a calificat în semifinale VIDEO

Răzvan Marin a marcat pentru echipa Standard Liege în meciul cu Oostende, scor 3-2, din Cupa Belgiei, formaţia românului reuşind calificarea în semifinalele competiţiei.

13 dec. 2017, 06:39

Răzvan Marin a marcat în minutul 47, el modificând tabela la scorul de 2-1 pentru Standard, în deplasarea de la Ostende. Internaţionalul român a fost înlocuit în minutul 88 cu Carlinhos.

Pentru Standard au mai marcat Orlando Sa (33) şi Emond (83).  Golurile echipei Oostende au fost înscrise de Zivkovic (16) şi Gano (90+2).

Într-un alt meci din sferturi, Kortrijk a învins pe Ghent cu 4-1. Astăzi sunt programate celelalte două sferturi, Genk-Waaslan-Beveren şi FC Bruges-Charleroi.