STEAUA – ACS POLI TIMISOARA 1-0 şi echipa lui Reghecampf revine pe primul loc

Formaţia Steaua a învins, sâmbătă seară, pe Arena Naţională, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Poli Timişoara, într-un meci din etapa a XXI-a a Ligii I.

17 dec. 2016, 20:24

UPDATE STEAUA – ACS POLI TIMISOARA 1-0În fața a numai 700 de spectatori, Steaua a învins ACS Poli Timişoara, scor 1-0, pe Arena Naţională. Unicul gol al meciului a fost marcat de Adi Popa, în minutul 33.

Steaua revine pe primul loc, cel puțin până luni, când Viitorul întâlnește FC Botoșani.

STEAUA – ACS POLI TIMISOARA LIVE VIDEO ONLINE 2016. LIVE STREAMING DIGI SPORT DOLCE SPORT. De la revenirea Timişoarei pe prima scenă din 2013, cele două echipe s-au mai întâlnit de cinci ori în Liga 1, de trei ori s-au impus bucureştenii, un joc s-a încheiat cu victoria bănăţenilor, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Prima confruntare a avut loc pe 28 septembrie 2013, FC Steaua – ACS Poli 3-0, marcatori fiind Piovaccari, Stanciu şi Adi Popa. Pe lângă cele cinci meciuri din campionat, cele două s-au mai aflat faţă în faţă în optimile Cupei României 2013-2014 (FC Steaua – ACS Poli 2-0), şi în sferturile Cupei Ligii 2015-2016 (FC Steaua – Poli Timişoara 1-0).

STEAUA – ACS POLI TIMISOARA LIVE VIDEO ONLINE 2016. LIVE STREAMING DIGI SPORT DOLCE SPORT.  Pentru meciul din această seară, Reghecampf nu va putea contra pe 3 jucători, care sunt accidentați: Filip, Muniru și Florin Tănase.

Nemulțumit de randamentul atacanților săi, Tudorie și Golubovici, este decis să facă o schimbare importantă în meciul din această seară și vrea să îl folosească pe De Amorim în atac.

Echipa probabilă a Stelei: Fl. Niță – Ov. Popescu, Tamaș, Toșca, Momcilovici – Pintilii, Moke – Ad. Popa, Vl. Achim, Boldrin – De Amorim

Rezerve: Stăncioiu, Simion, Man, Tudorie, Jakolis, Aganovici, Enache