VOCEA ROMÂNIEI. Un concurent a ameninţat că se aruncă de la etaj după ce a fost ELIMINAT – VIDEO

VOCEA ROMÂNIEI, SEZONUL 3. Romeo Zaharia, care a făcut parte din echipa Loredanei Groza, dar a fost eliminat în urma confruntării cu Aurel Niamţu, i-a mărturisit cântăreţei Nico că a fost atât de dezamăgit, încât se gândea să se arunce de la etaj.
Romania TV
09 nov. 2013, 19:48
VOCEA ROMÂNIEI. Un concurent a ameninţat că se aruncă de la etaj după ce a fost ELIMINAT - VIDEO

VOCEA ROMÂNIEI. Romeo Zaharia s-a duelat cu Aurel Niamţu pe piesa „Nu m-am gândit la despărţire”, a regretatului Dan Spătaru. După ceea ce a fost cel mai bun duet al serii, după primele patru „dueluri”, Loredana Groza a decis să meargă mai departe cu Aurel Niamţu, zis „Bicu”, decizie poate neaşteptată, având în vedere vârsta înaintată a concurentului.

„L-am preferat pe Aurel pentru că a fost mai stăpân pe el şi pe situaţie”, a explicat Loredana.

Nicio explicaţie nu l-a consolat, însă, în vreun fel pe Romeo Zaharia, care nu a fost salvat de niciun alt antrenor. „A fost terorizat pe scenă, nu a fost în apele lui”, a spus Marius Moga. După eliminare, Romeo Zaharia a spus că se aruncă de la etaj, a declarat Nico, artista fiind în galeria cântăreţului în seara confruntărilor.

„Este dezamăgit, a spus că se aruncă de la etaj. I-am spus, măi băiatule, cum să te arunci? Sunt oameni care nu găsesc o rezolvare”, a afirmat Nico.

Romeo Zaharia şi-a explicat nervozitatea afirmând că nu i se pare că decizia de a fi eliminat a fost una corectă, mai ales că el este mai tânăr şi cu mai multe şanse de afirmare decât Aurel Niamţu: „Sunt supărat pentru că după atâţia ani de cântat, nu sunt un necunoscut, nu sunt un neica nimeni, am cântat în festivaluri, am luat locul doi la Mamaia, cânt la teatrul Toma Caragiu… Dar nu cred că s-a ales pe valoare vocală. Aurel nu este mai bun decât mine. Totuşi eu am 36 de ani”.

VOCEA ROMÂNIEI schimbă regulile în acest sezon. Sâmbată, 9 noiembrie, la Vocea României începe etapa confruntărilor. Cei patru antrenori şi-au ales, la fel ca în fiecare sezon, un co-antrenor care să îi consilieze în etapa duetelor.

Loredana, Smiley, Brenciu şi Moga şi-au format echipele alcătuite din câte 14 concurenţi cu care vor merge mai departe în competiţie. Fiecare antrenor va stabili duete între membrii echipei sale, în urma cărora unul dintre ei va fi eliminat.Regulile jocului se schimbă din acest sezon la Vocea României

După fiecare duet, concurentul care nu a fost ales de către propriul antrenor poate fi „furat” şi adus în altă echipă de oricare dintre ceilalti trei prin apăsarea butonului verde. Dacă se întâmpla ca mai mulţi antrenori să îşi dorească vocea aflată pe scenă, alegerea va aparţine concurentului, la fel ca în etapa audiţiilor pe nevăzute. Moga, Brenciu, Loredana si Smiley au dreptul sa „fure” fiecare câte doi concurenţi din echipele colegilor.

VOCEA ROMÂNIEI: Cine sunt concurenţii din sezonul al treilea

Cornel Ilie, solistul de la Vunk, este in acest sezon asul din maneca Loredanei la Vocea Romaniei. „Sunt mandru ca fac parte din acest proiect. Daca anii trecuti ma uitam la televizor la Vocea Romaniei si tineam ba cu unul, ba cu altul, incercam sa ma pun in pielea antrenorilor, acum am vazut ca de acolo pare mult mai usor decat este de fapt. Cand iei parte la dueluri, iti dai seama ca toti sunt foarte buni si diferenta intre ei este doar de cateva note”, spune Cornel.

Alaturi de Smiley se va afla si in acest an Şerban Cazan, absolvent de Conservator si producator în cadrul Hahaha Production. Serban creeaza de cinci ani hit dupa hit impreuna cu cel mai zambaret antrenor de la Vocea Romaniei.

Moga va pleca urechea la sfaturile lui Randi, cel care i-a fost co-antrenor si in anii trecuti la „Vocea Romaniei”.

Ca si in celelalte doua sezoane ale competitiei, Horia se va sfatui cu buna sa prietena, Monica Anghel.

DailyBusiness
Bolojan promite sprijin pentru peste 400 de persoane afectate de explozia din Rahova: 45 de locuințe sunt asigurate
Spynews
Explozia de la blocul de pe Calea Rahovei ar fi fost provocată de o acumulare de gaze. Cineva ar fi dat drumul la alimentare la o zi după ce a fost oprită
Fanatik.ro
Un fotbalist de numai 18 ani a fost ucis de răpitori! Familia nu a reușit să adune banii de răscumpărare
Capital.ro
Călin Georgescu, demascat. Mihai Tatulici a aflat ce e în spatele fațadei: Milioane de tembeli abia așteaptă să se îndrăgostească!
Playtech.ro
Care este banda pe care trebuie să stea maşina pentru a întoarce corect în sensul giratoriu?
Adevarul
România putea fi printre primele cele mai influente 15 țări din lume. Cum am ratat o șansă uriașă: „A fost opțiunea statului român”
wowbiz.ro
Durere fără margini la Curtea de Argeș. Femeia ucisă pe trecerea de pietoni din Berceni a fost înmormântată. Imaginile cu băiatul cel mare sunt sfâșietoare: „O aștepta să vină la școală…”
Economica.net
Ce se va întâmpla cu preţurile - Anunţ pentru toţi românii
Prosport.ro
Imaginile cu legendara femeie din ring, considerate „prea hot pentru internet”
kanald.ro
Cutremur într-o zonă neobișnuită din România! Ce magnitudine a înregistrat seismul
Cancan.ro
Ce posta Vasilica Enache înainte să fie ucisă în Rahova! Mesajul premonitoriu: 'Când murim…'
iamsport.ro
BREAKING | Surpriză: un antrenor din SuperLiga, noul favorit să o preia pe U Cluj! Cine le-a luat fața lui Bergodi și Mutu
MediaFlux
Salariul minim NU va mai crește! Anunț de la vârful guvernului
stirilekanald.ro
„Probabil, cu această ocazie, se vor face controale masive”. Ipoteze în cazul exploziei de pe Calea Rahovei
substantial.ro
Când sunt Moșii de toamnă în 2025