Apocalipsa vikingilor vine în februarie 2014: Norul care mătură totul în calea sa

Profeţia Maya nu s-a adeverit. Toate cometele şi meteoriţii, în afara celui de la Celiabinsk, au zburat pe lângă Pământ. Oare în sfârşit putem să răsuflăm uşuraţi? Nici pe departe. În anul 2014 ni se propun două variante ale sfârşitului lumii. Baba Vanga şi Nostradamus au concurenţă vikingă. 
Romania TV
03 feb. 2014, 12:57
Apocalipsa vikingilor vine în februarie 2014: Norul care mătură totul în calea sa

În anul 2014 a venit rândul vikingilor să ne sperie cu un apropiat şi inevitabil sfârşit al lumii, cu un nor de acid care provine din centrul galaxiei şi distruge absolut totul în calea sa. Vadim Şcerbakov ne va relata ce se poate întâmpla deja pe 22 februarie 2014.

CITEŞTE ŞI: APOCALIPSA este aproape. PREZICERI ÎNFRICOŞĂTOARE ale lui NOSTRADAMUS pentru 2014 VIDEO

„Mass-media încearcă să facă în jurul acestei date aceeaşi zarvă ca şi în jurul profeţiei Maya. Dar toate acestea nu sunt altceva decât speculaţii. În cântecele scrise în islandeza veche despre zeii şi eroii din mitologia scandinavă se relatează despre o iarnă de trei ani, care trebuie să preceadă sfârşitul lumii. Însă după cum ştim, în ultimii trei ani a avut loc schimbarea anotimpurilor”.

Aşadar, sfârşitul lumii conform scenariului miturilor scandinave nu trebuie să ne ameninţe. Dar cine ştie? Poate că în unele ţări, oamenii nu au reuşit să se bucure de zilele toride de iulie şi ei riscă mai mult decât noi.

Citeşte şi:  PROFEŢIA ŞOC a lui Nostradamus care e pe cale sa se împlinească

În ceea ce priveşte norul gigantic de acid cu o suprafaţă de 16 milioane de kilometri, generat de o gaură neagră şi care se îndreaptă spre noi din centrul galacticii cu o viteză uriaşă, potrivit datelor observatorului american Chandra, el va ajunge pe Pământ pe 1 iunie 2014 şi va distruge întreaga civilizaţie. Oamenii de ştiinţă americani au constatat că acest „nor” distruge totul în calea sa, planete, stele şi asteroizi. Deci, nimeni nu va scăpa de el. Interesant, cât de repede va avea loc procesul distrugerii lumii noastre? Dacă vom da crezare datelor observatorului Chandra, viteza norului este egală cu viteza luminii. Aşadar, noi nici măcar nu vom avea timp să ne speriem şi să ne dăm seama că suntem deja morţi. Dar, oamenii de ştiinţă ruşi nu sunt de acord cu acest punct de vedere.

Citeşte şi: Baba Vanga, previziuni de groază pentru anul 2014 

Astrofizicianul Mihail Odinţov a declarat următoarele Vocii Rusiei. „Pentru a fi precişi, trebuie să relevăm faptul că observatorul Chandra a făcut această „descoperire” încă în anul 2005. Atunci ei au relatat despre o emisie gigantică de substanţe dintr-o gaură neagră super-masivă, înregistrată pentru prima oară în istoria observaţiilor. Emisia a avut loc la o distanţă de 2,5 miliarde de ani lumină de noi. Chiar dacă am presupune teoretic că norul de acid se deplasează cu viteza luminii, ceea ce este imposibil, deoarece el are greutate şi alţi factori, care nu-i permit să dezvolte o asemenea viteză, acest „nor” se va apropia de noi peste foarte, foarte mult timp”.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Dezvăluiri fabuloase ale lui Ilie Năstase în cartea autobiografică: „Am avut 2.500 de femei!”. Cine l-a depășit pe „Nasty” în Topul Gagicarilor
Capital.ro
Elena Udrea își trăiește visul. Fostul ministru al Turismului se simte ca-n al nouălea cer. Unde a mers de ziua ei (FOTO)
Playtech.ro
Când ai voie să speli haine după Crăciun, potrivit tradiției. Ce spun preoții
Adevarul
Presa maghiară critică autostrada A7: „Proiectul ridică în continuare semne de întrebare”
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Cum influențează perioadele necontributive vechimea în muncă la pensie
iamsport.ro
Echipa din Liga 1 care ”merita să câștige titlul”, dar nu a reușit pentru că ”nu a uns niște uși când a trebuit”
MediaFlux
De ce ne îngrășăm de sărbători. Nutriționistul Teodor Mălăncioiu demontează mituri
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend