ZVONUL care a ÎNNEBUNIT Franţa: Bat CLOPOTE de NUNTĂ la Elysee. Cine va fi Prima Doamnă GALERIE FOTO

Francois Hollande şi iubita lui, actriţa Julie Gayet, s-ar căsători chiar de ziua de naştere a şefului statului francez, după o idilă secretă care l-a despărţit de fosta lui prietenă, jurnalista Valerie Trierweiler.    
Sânziana Stancu
21 iul. 2014, 18:07
ZVONUL care a ÎNNEBUNIT Franţa: Bat CLOPOTE de NUNTĂ la Elysee. Cine va fi Prima Doamnă GALERIE FOTO

Zvonul unei iminente căsătorii a şefului statului francez, Francois Hollande, cu tânăra actriţă Julie Gayet este pe buzele tuturor francezilor începând de la sfârşitul săptămânii trecute. În foarte scurt timp, informaţia a ajuns în presa internaţională.

Hollande ar urma să se căsătorească în data de 12 august, chiar de ziua lui de naştere. Cotidianul Le Parisien evoca, citând surse din interiorul partidului lui Hollande, un posibil mariaj între preşedintele celei de-a Cincea Republici, în perioada concediului său care va începe în data de 5 august şi se va sfârşi după zece zile. În acest interval urmează, potrivit zvonurilor, să aibă loc şi căsătoria lor, pe 12 august, chiar în ziua în care Hollande va împlini 60 de ani.

Citeşte şi IUBIRILE TUMULTOASE ale femeilor-politician GALERIE FOTO

Aceeaşi publicaţie mai scrie că tânăra actriţă pentru care Hollande a părăsit-o pe fosta lui prietenă, jurnalista Valerie Trierweiler, ar fi făcut presiuni enorme asupra lui pentru a oficializa relaţia lor cvasiclandestină printr-o căsătorie.

E scris în stele

În februarie, astrologul Elizabeth Teissier declara la MFM Radio că şeful statului francez ar putea să se căsătorească cu Julie Gayet. Teissier anticipa, potrivit cerului astral al lui Hollande şi data exactă a căsătoriei: 12 august. „O convergenţă a planetelor m-a făcut să mă gândesc că mariajul lor va avea loc chiar cu ocazia aniversării zilei lui de naştere, adică la 12 august”, spunea astrologul.

Citeşte şi SENTIMENTALISM la PALATUL PREZIDENŢIAL: Nu o mai iubeşte, dar ţine fotografia ei pe birou GALERIE FOTO

Ca şi anul trecut, când a afost întrebat de ziariştii curioşi dacă intenţionează să se căsătorească, Hollande tace mâlc şi acum. Cel puţin deocamdată. „Viaţa privată trebuie să rămână viaţă privată. Când voi avea informaţii de comunicat, o să vi le comunic. Deocamdată nu am niciuna”, le-a răspuns el atunci jurnaliştilor mai insistenţi care încercau să îi smulgă un răspuns.

Hollande nu a fost căsătorit niciodată şi a apreferat uniunile libere. Segolene Royal, tovarăşa lui de partid şi de viaţă, cu care are patru copii a fost cea mai longevivă legătură a lui, dar nu s-au căsătorit. Nici Valerie Trierweiler nu a avut norocul să devină Prima Doamnă a Franţei cu acte-n regulă, pentru că, exact atunci când relaţia lor părea mai stabilă, s-a aflat de relaţia clandestină a preşedintelui cu tânăra actriţă, care dura de vreo trei ani.

Dacă zvonul se va adeveri, la Elysee va apărea a doua Primă Doamnă celebră în timpul unui mandat prezidenţial, după Carla Bruni – supermodel şi cântăreaţă de muzică pop – care s-a căsătorit în 2008 cu Nicolas Sarkozy, după ce el devenise preşedintele Franţei.

 

DailyBusiness
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
Spynews
Cod galben de caniculă emis de ANM pentru 26 de județe! Mercurul din termometre va urca până la 36 de grade
Bzi.ro
Andreea Esca și-a făcut talentul la ziua Loredanei Groza! A luat microfonul în mână și a făcut senzație
Fanatik.ro
Cum a fost descoperită „Griselda de România” spânzurată. Detalii şoc despre sinuciderea traficantei din clanul Marsilia
Capital.ro
Nu scapi de ANAF nici pe șosele. Șoferii din România, filmați și verificați. Fiscul află tot în timp real
Playtech.ro
Cât a ajuns să coste instalarea unui aer condiționat. Prețurile au explodat în iunie
DailyBusiness
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
Adevarul
Primul lider din istorie care vorbește oficial despre ieșirea țării sale din NATO: „Neutralitatea ar putea fi mai bună”
wowbiz.ro
L-am găsit pe Irinel Columbeanu! Am aflat adevărul despre „dispariția” fostului afacerist. Ce se întâmplă, de fapt | EXCLUSIV
Spynews
Lino Golden și soția lui, Delia, s-au despărțit? Semnele care arată că cei doi foști concurenți de la Power Couple au probleme în relație
Spynews
De ce este considerat un erou pilotul avionului prăbușit în India. Cum ar fi reușit să evite cu prețul vieții o catastrofă
Evz.ro
Amendă pentru un sandviș. Reguli noi pentru cei care preferă călătoriile cu trenul
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Un nou cuplu controversat. Ea e psihologă de 26 de ani, iar el e un milionar de 64 de ani
kanald.ro
O femeie a murit împreună cu instructorul ei, după un salt cu parașuta. Iubitul Belindei a asistat neputincios la întreaga tragedie
Cancan.ro
S-a sinucis Elena Marsilia! A fost găsită moartă, în penitenciar
Playsport.ro
Diplomat român bătut în Rusia și evacuat de urgență. FSB este principalul...
Capital.ro
Adevărul bine ascuns despre Ion Iliescu. Fostul președinte a dat ordin personal: Terorism de stat
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Cum arată acum Mariana Bitang, la 62 de ani! Apariție rarisimă a „Doamnei de Aur” a gimnasticii românești
stirilekanald.ro
Profesoară de 30 de ani, arestată după ce a sedus un elev de 15 ani! Ar fi întreținut relații intime cu minorul chiar în incinta școlii
Ce dezvaluie despre tine purtarea gentii pe diagonala? Siguranta sau independenta
MediaFlux
Doliu în fotbalul mondial! A murit un jucător de legendă
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Începe Programul Rabla 2025: cum te poți înscrie și câți bani poți obține