GIGI BECALI, decizie de ULTIMĂ ORĂ a magistraţilor. Ce s-a decis în Dosarul Valiza

Magistraţii de la Curtea de Apel Constanţa au decis vineri să nu îi reducă lui GIGI BECALI sporul de pedeapsă de 6 luni, pe care acesta îl contestase. De asemenea, banii care i-au fost confiscaţi lui GIGI BECALI în Dosarul Valiza nu îi vor fi returnaţi.
Filip Stan
24 oct. 2014, 09:05
GIGI BECALI, decizie de ULTIMĂ ORĂ a magistraţilor. Ce s-a decis în Dosarul Valiza

UPDATE. Judecătorii au respins vineri contestaţia lui Gigi Becali de reducere a pedepsei. Decizia este definitivă. În plus, Gigi Becali nu îşi va putea recupera nici cei 1,7 milioane euro care i-au fost confiscaţi în Dosarul Valiza.

GIGI BECALI află vineri dacă scapă de sporul de pedeapsă de şase luni şi dacă îi vor fi înapoiaţi cei 1,7 milioane euro, ce i-au fost confiscaţi în Dosarul Valiza.

Citeşte şi GIGI BECALI l-a făcut să plângă pe MIHAI NEŞU. I-a făcut o propunere şocantă

Magistraţii de la Curtea de Apel Constanţa vor lua azi o decizie, după ce o primă instanţă, Tribunalul din Constanţa, a respins aceste două cereri ale patronului Stelei. Avocaţii lui Gigi Becali au făcut contestaţie, astfel că acum se judecă din nou aceste cauze.

Iniţial, o pronunţare în aceste cauze ar fi trebuit să fie dată pe 17 octombrie, dar magistraţii au amânat-o până pe 24 octombrie.

Citeşte şi Gigi Becali a dat în judecată Penitenciarul Jilava

Gigi Becali le-a dezvăluit apropiaţilor că o să fie eliberat până la începutul anului viitor, scenariu întărit de avocaţii latifundiarului din Pipera.

Avocaţii lui Becali i-au transmis că are şanse mari să fie absolvit de vină în acest dosar din mai multe motive. În primul rînd, premierea unui adversar cu care Steaua nu avea meci nu înseamnă mită, ci este văzută ca o stimulare. Mai mult, condamnarea s-a înfăptuit după ce jucătorii au fost transformaţi în funcţionari publici, ceea ce este o mare eroare„, dezvăluiau zilele trecute sursele din anturajul lui Gigi Becali

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Numită „cea mai mare cerșetoare de atenție”, Ivana Knoll a făcut furori pe stadion la CM 2026. Ținuta care a furat toate privirile
Capital.ro
Cei mai bogați fotbaliști de la CM 2026. Doi dintre ei au depășit pragul istoric
Playtech.ro
Apa care picură de la aerul condiționat te poate costa până la 5.000 de lei. Ce trebuie să știe proprietarii de apartamente
Adevarul
Invazia „Buha gamma” în București. Când va scăpa Capitala de fluturii care au ocupat blocurile și spațiile verzi
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ipoteză șoc în cazul morții actriței Ece Irtem. O mușcătură de maimuță i-ar fi cauzat decesul
iamsport.ro
Fără dubii! Pancu a recunoscut că ar fi refuzat-o pe Rapid dacă primea cealaltă ofertă la care spera: ”O dată în viață!”
MediaFlux
Cât costă un covrig pe stadioanele de la Cupa Mondială. Prețul uriaș pe care trebuie să îl plătească suporterii
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?