Un camerunez din Liga I a ajuns la URGENŢĂ după ce a mâncat pentru prima dată SARMALE

Michael Ngadeu Ngadjui, fotbalistul camerunez al lui FC Botoşani, a ajuns la spital cu hemoragie internă, susţinând că problemele medicale au apărut după ce a mâncat pentru prima oară sarmale.
Filip Stan
08 mai 2015, 15:13
Un camerunez din Liga I a ajuns la URGENŢĂ după ce a mâncat pentru prima dată SARMALE

Michael Ngadeu Ngadjui a fost internat, joi seară, la Unitatea Primiri Urgenţe Botoşani, cu hemoragie internă, iar, vineri urma să fie transportat la Iaşi pentru o colonoscopie.

„La începutul săptămânii am mâncat pentru prima dată nişte sarmale. Am vrut să încerc şi eu această mâncare tradiţională românescă, dar nu mi-a plăcut deloc. Nu mai mănânc în viaţa mea sarmale! Nici antrenamente nu am putut face. M-am simţit din ce în ce mai rău, iar aseară am ajuns la Urgenţe”, a spus Ngadeu.

Preşedintele grupării botoşănene, Cornel Şfaiţer, a declarat, vineri, că jucătorul camerunez a efectuat o endoscopie care nu a relevat probleme la stomac: „Ngadeu a făcut o endoscopie şi nu are leziuni la nivelul stomacului. Ajungând la spital cu hemoragie, medicul ne-a recomandat să-l ducem la Iaşi pentru colonoscopie. Sâmbătă va face un control amănunţit”.

Michael Ngadeu Ngadjui a fost transferat de FC Botoşani, în vara anului 2014, de la echipa a doua a grupării germane FC Nurnberg.

DailyBusiness
România atinge pragul critic de 60% datorie publică. Guvernul promite măsuri drastice: „Facem curățenie în sinecuri și cheltuieli discreționare”
Spynews
Legătura între coșmaruri și riscul de deces precoce. Sfaturi pentru gestionarea stresului
Bzi.ro
Ce a făcut Mihai Leu chiar înainte să moară, deși era în comă profundă. Soția sportivului a oferit detalii dureroase
Fanatik.ro
Ce se întâmplă, de fapt, cu creditul de la bancă dacă persoana care a împrumutat banii a încetat din viață. Cine este obligat să plătească ratele
Capital.ro
Marele actor pe care l-a pierdut România. A fost o emblemă a țării
Playtech.ro
Vești bune pentru românii fără asigurare, dar care suferă de boli cronice. Ce au decis autoritățile
DailyBusiness
RAR publică date oficiale privind consumul și emisiile de CO2 ale autoturismelor înmatriculate în România. Ce trebuie să știe șoferii
Adevarul
Mărturia unui mercenar cubanez care a dezertat din armata rusă: „Ne loveau pentru a scoate frica din noi”
wowbiz.ro
Anna, soția lui Mihai Leu, interviu în lacrimi: „I-am spus să se odihnească… și el mi-a răspuns cu o lacrimă, deși era în comă profundă”. Ultimele clipe ale campionului povestite în exclusivitate
Spynews
Scene dureroase la înmormântarea lui Mihai Leu. Soția lui, Anna, a plâns în hohote lângă sicriul marelui sportiv | FOTO
Spynews
Ultima postare a motociclistului italian, înainte să moară! Bărbatul era fascinat de urșii din România | FOTO
Evz.ro
Lanțul scumpirilor continuă. Preț record pentru un produs vital
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Frumoasa iubită a milionarului român din Rusia a spus „Da”
kanald.ro
Accident naval în Tulcea, pe brațul Sulina! Cinci persoane au ajuns la spital, după ce o barcă a intrat în mal
Cancan.ro
BREAKING! Ilie Bolojan taie pensiile speciale: Vor fi ATACATE! A făcut anunțul bombă în urmă cu puțin timp
Playsport.ro
Unde sunt radarele fixe din România, detaliul esențial oferit de Poliția Română. Aici se...
Capital.ro
Lovitură imensă pentru Elena Udrea! Autoritățile au luat decizia deja
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Arată ca un manechin, dar a fost livratoare de mâncare
stirilekanald.ro
O fetiță de 9 ani a îndurat șase ore de chin până când a murit. Propria mamă a lăsat-o în mașină, în soare, cât ea era la muncă
Primul semn neobișnuit de cancer de colon, potrivit medicilor
MediaFlux
Avertismentul oamenilor de știință. Rotația Pământului se accelerează în mod neașteptat. Cea mai scurtă zi din istorie
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Pion într-un joc diplomatic controversat. Ce s-a întâmplat cu femeia vândută de Nicolae Ceușescu unui canibal african