De ce mâncarea de la fast food nu arată niciodată ca cea din reclame VIDEO

Un lanţ fast food a recunoscut, în propriul videoclip, de ce mâncarea servită la restaurant nu arată la fel de apetisant ca cea din reclame: este pregătită cu multă atenţie, iar fotografiile sunt prelucrate în Photoshop.
Romania TV
21 iun. 2012, 07:08
De ce mâncarea de la fast food nu arată niciodată ca cea din reclame VIDEO

Directorul de marketing al companiei de fast food face într-un videoclip o comparaţie inedită între hamburgerul fotografiat şi cel făcut într-un minut la restaurant.

Procesul de aranjare a hamburgerului, de exemplu, este numit „food styling” şi durează ore întregi, întrucât toate ingredientele sunt aşezate cu cea mai mare precizie, pentru a arăta prefect.

Pentru a arăta bine, ingredientele precum ceapa sau castraveţii sunt amplasate pe marginea chiflei, caşcavalul este topit doar în părţile care se văd ieşind de sub chiflă, iar ketchupul şi muştarul este pus cu o siringă, doar pe marginea hamburgerului.

„Astfel, putem să le spunem oamenilor că au ketchup, muştar, două bucăţi de caşcaval şi ei ştiu ce primesc”, spune food-stilistul.

După fotografiere, imaginea cu hamburgerul este prelucrată în Photoshop.

DailyBusiness
Bani cu măsură din partea Ministerului Educației. Bursele elevilor și studenților se schimbă radical
Spynews
Alina Sorescu, profund afectată de o declarație a fostului soț, Alexandru Ciucu. Cât de deranjată a fost cântăreața: „El pleca des”
Bzi.ro
Iulia Vântur a devenit „Lebăda Neagră“! Vedeta, complet transformată în România – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Venus intră în Gemeni pe 4 iulie. De vineri, de la ora 8 dimineața, noroc triplu pentru șase zodii, vine o perioadă de aur
Capital.ro
Adevărul despre Elena Udrea. Nu mai e niciun secret. Alexandrov a renunțat să mai ascundă
Playtech.ro
Cu cât se vor scumpi înmormântările de la 1 august. Românii vor fi nevoiți să scoată din buzunar sute de lei în plus
DailyBusiness
Benzina şi motorina se vor scumpi masiv de la 1 august. Cât va costa un plin după majorarea accizelor
Adevarul
Orașul din România ocolit de străini în anii '90: „Pe hărțile turistice europene, în dreptul lui este capul de mort”
wowbiz.ro
Anna, soția lui Mihai Leu, interviu în lacrimi: „I-am spus să se odihnească… și el mi-a răspuns cu o lacrimă, deși era în comă profundă”. Ultimele clipe ale campionului povestite în exclusivitate
Spynews
Ingredientul de 2 lei pe care trebuie să îl adaugi în cartofii la cuptor pentru a fi crocanți la exterior. Bucătarii profesioniști folosesc acest truc
Spynews
Cod galben de caniculă în România! 15 județe se topesc în orele următoare sub temperaturi extreme | HARTA
Evz.ro
Călin Georgescu, terminat! Acuzații imposibil de contestat, care aduc ani grei de pușcărie
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
Imaginile durerii de la Hunedoara! Rămasă fără cuvinte, soția lui Mihai Leu a fost consolată de sute de oameni
kanald.ro
Ce a făcut Mihai Leu atunci când a aflat că are cancer. Campionul a sperat până în ultima clipă că va învinge boala
Cancan.ro
Îl mai știi pe celebrul Arlechino din anii ’90? Cum arată acum Mihai Gruia Sandu și din ce își câștigă existența
Playsport.ro
De ce a ajuns România datoare și fără bani? „Totul a început din 2016, când politica fiscală s-a...
Capital.ro
S-a dat ordin de la Parchetul General. Decizie pentru Călin Georgescu. Judecătorii au aprobat
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Frumoasa iubită a milionarului român din Rusia a spus „Da”
stirilekanald.ro
VIDEO Un bărbat a fost ucis de urs, pe Transfăgărășan. Animalul l-a târât zeci de metri într-o râpă. Imagini terifiante cu cadavrul victimei
Cu ce să speli geamurile obligatoriu vara. Vor rămâne curate, indiferent de vremea de afară. Se aplică și termopanului, dacă respectați regula interior – exterior
MediaFlux
Scoți bani de la bancomat? Urmează o nouă schimbare majoră
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Coreea de Nord a inaugurat cu fast un mega-resort pe litoral, dar turiștii străini lipsesc