Cel puţin şase persoane au fost rănite după ce un individ a lovit cu o maşină un grup de pietoni, în Germania

Cel puţin şase persoane au fost rănite, una fiind în stare gravă, după ce un individ a lovit cu un vehicul un grup de pietoni, în nordul Germaniei, dar poliţia nu consideră că este un act terorist, informează publicaţia Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Romania TV
26 nov. 2017, 14:38
Cel puţin şase persoane au fost rănite după ce un individ a lovit cu o maşină un grup de pietoni, în Germania

Incidentul rutier a avut loc duminică dimineaţă în faţa unui club de noapte din localitatea Cuxhaven, situată în apropiere de oraşul Hamburg.

Un individ a lovit cu un vehicul marca Citroen un grup de pietoni, după care a încercat să fugă, dar s-a oprit într-un parapet de beton, scrie publicaţia Cuxhaven Nachtrichten.

Şase persoane au fost rănite în incidentul rutier, una fiind în stare gravă.

Şoferul maşinii, un bărbat în vârstă de 29 de ani, a fost imobilizat şi arestat, iar acum este audiat de anchetatori. Poliţia încearcă să afle cum s-a produs incidentul şi dacă şoferul era în stare de ebrietate sau sub influenţa stupefiantelor.

Autorităţile germane nu au indicii că incidentul ar fi de tip terorist. „Un bărbat a lovit cu maşina un grup de pietoni; şase persoane au fost rănite, una fiind în stare gravă. Cauzele incidentului sunt încă neclare, dar, în acest moment, nu există indicii ar fi vorba de un atentat; ancheta continuă”, a comunicat Poliţia regională.

DailyBusiness
Donald Trump a declarat că Africa de Sud ar trebui exclusă din G20 și că nu va participa la summitul de la Johannesburg
Spynews
Ultimă oră! Accident grav în Capitală! O mașină s-a răsturnat în urma impactului puternic
Fanatik.ro
Marius Șumudică l-a rugat în direct pe Mihai Rotaru să-și salveze jucătorul: „Ne ocupăm cu mare atenție de el. Știm situația”
Capital.ro
ANAF schimbă regulile. Băncile transmit date despre clienți și conturi. Care va fi procesul
Playtech.ro
Codul Rutier despre drepturile șoferilor în trafic – când îți poate fi controlată mașina sau bagajale, în ce condiții
Adevarul
Controversele din trecutul lui Fănel Bogos, patronul Vanbet anchetat de DNA: acuzații de mită, amenzi și un dosar de crimă nerezolvat
wowbiz.ro
Medicii au făcut anunțul despre starea lui Horia Moculescu, la scurt timp după ce a ajuns pe secția ATI: „Problemele, din păcate, își spun cuvântul...”
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Noi detalii despre starea de sănătate a lui Horia Moculescu: Acesta este intubat și se află la ATI
iamsport.ro
Fotbalistul român ridicat la rang de Mutu și Chivu și-a ratat incredibil cariera: ”Unul dintre cei mai buni jucători cu care am jucat! Nu știu ce s-a întâmplat cu el, îmi pare foarte rău”
MediaFlux
Sute de mii de părinți din România au primit între 1.651 lei și 8.500 lei pe lună de la stat! Cât timp se acordă indemnizația
stirilekanald.ro
Un cuplu a fost surprins făcând amor într-o biserică din Italia! Preotul român i-a descoperit: „Un grav act de profanare”
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai