Prognoza meteo 16 – 22 aprilie. Vreme caldă la început de săptămânii, apoi temperaturile încep să scadă şi va ploua

PROGNOZA METEO. La începutul săptâmânii, vremea se menţine caldă pentru această dată. Temperaturile maxime se vor încadra între 16 și 26 de grade. Cerul va fi variabil, cu unele înnorări în jumătatea de vest a țării, precum și în zona de munte, unde doar pe arii restrânse vor fi ploi slabe, de scurtă durată. Şi bucureştenii se vor bucura de vreme frumoasă luni, când mercurul din termometre va urca până la 20 de grade. De la jumătatea săptămânii, temperaturile încep să scadă şi va ploua.
Romania TV
15 apr. 2018, 13:26
Prognoza meteo 16 - 22 aprilie. Vreme caldă la început de săptămânii, apoi temperaturile încep să scadă şi va ploua

PROGNOZA METEO. La noapte, cerul va fi variabil, cu înnorări în vestul și sud-vestul teritoriului, unde izolat vor fi ploi slabe, de scurtă durată. Vântul va sufla slab și moderat, cu intensificări în sudul Banatului și în zona de munte, iar trecător și în regiunile extracarpatice.

Temperaturile minime vor fi cuprinse, în general, între 6 și 16 grade, cu cele mai ridicate valori în Dealurile de Vest. În zonele joase, îndeosebi din est și sud-est, izolat, va fi ceață.

LA BUCUREŞTI. Cerul va fi variabil, iar vântul va sufla slab și moderat. Temperatura minimă va fi de 7…9 grade.

PROGNOZA METEO LUNI. Vremea va fi caldă pentru această dată, chiar deosebit de caldă în regiunile intracarpatice și se va menține în general frumoasă. Temperaturile maxime se vor încadra între 16 și 26 de grade, mai coborâte în zona litoralului, unde se vor situa între 10 și 14 grade, iar cele minime vor fi cuprinse, în general, între 2 și 12 grade. Cerul va fi variabil, cu unele înnorări în jumătatea de vest a țării, precum și în zona de munte, unde doar pe arii restrânse vor fi ploi slabe, de scurtă durată. Vântul va sufla slab și moderat, cu unele intensificări îndeosebi ziua, mai ales în sudul Banatului, în Moldova și la munte. Dimineața și noaptea, în special în sud-estul țării, izolat va fi ceață.

LA BUCUREŞTI. Vremea va fi caldă. Cerul va fi variabil, iar vântul va sufla slab și moderat. Temperatura maximă se va situa în jurul valorii de 20 de grade, iar cea minimă va fi de 5…6 grade.

PROGNOZA METEO MARŢI. Vremea va fi caldă pentru această dată în cea mai mare parte a țării. Cerul va fi variabil în regiunile sud-estice și estice, unde numai izolat vor fi condiții să plouă slab, dar va prezenta înnorări temporar accentuate în restul teritoriului, unde local, mai ales după-amiaza și noaptea, vor fi ploi de scurtă durată, descărcări electrice și intensificări ale vântului, iar izolat cantitățile de apă pot fi mai însemnate. Temperaturile maxime se vor încadra între 12…15 grade pe litoral și 26 de grade în nord-vest și centru, iar cele minime vor fi cuprinse între 4 și 13 grade. În zonele joase, îndeosebi din sud-est, dimineața și noaptea, izolat va fi ceață.

LA BUCUREŞTI. Vremea va fi caldă. Cerul va fi temporar noros, dar condițiile de ploaie slabă, trecătoare, vor fi reduse. Vântul va sufla slab și moderat. Temperatura maximă se va situa în jurul valorii de 20 de grade, iar cea minimă va fi de 8…9 grade.

PROGNOZA METEO MIERCURI. Vremea va deveni apropiată de normal din punct de vedere termic în regiunile estice și centrale, dar se va menține caldă în restul teritoriului. Cerul va fi variabil în nord-vestul și sud-estul extrem al țării, unde numai izolat vor fi posibile ploi slabe, dar va prezenta înnorări temporar accentuate în restul teritoriului și local se vor semnala averse, trecător însoțite de descărcări electrice, iar pe arii restrânse cantitățile de apă vor fi mai însemnate. Vântul se va intensifica temporar în majoritatea regiunilor. Temperaturile maxime vor fi cuprinse, în general, între 13 și 22 de grade, iar cele minime se vor situa între 2 și 11 grade. În zonele joase, izolat, vor fi condiții de ceață.

LA BUCUREŞTI. Vremea va fi caldă. Cerul va fi temporar noros și, mai ales după-amiaza și noaptea, vor fi condiții de ploaie slabă, de scurtă durată și descărcări electrice. Vântul va sufla slab și moderat. Temperatura maximă se va situa în jurul valorii de 21 de grade, iar cea minimă va fi de 8…9 grade.

PROGNOZA METEO JOI. Cerul va fi variabil, iar local în regiunile extracarpatice și izolat în restul teritoriului vor fi ploi slabe, de scurtă durată și, posibil, descărcări electrice. Pe crestele montane înalte, îndeosebi noaptea, vor fi posibile precipitații mixte. Vântul se va intensifica temporar, cu precădere în regiunile estice și la munte. Temperaturile maxime vor fi cuprinse, în general, între 16 și 21 de grade, iar cele minime se vor situa între 2 și 10 grade.

LA BUCUREŞTI cerul va fi temporar noros și, mai ales după-amiaza și noaptea, vor fi ploi slabe, de scurtă durată și, posibil, descărcări electrice. Vântul va sufla slab și moderat. Temperatura maximă va fi de 19…20 de grade, iar cea minimă de 7…9 grade.

PROGNOZA METEO. De vineri, valorile termice se vor menține în jurul normelor perioadei. Trecător va ploua slab, mai ales în estul și sudul țării, precum și la munte.

LA BUCUREŞTI. Valorile termice se vor situa în jurul normelor perioadei. Trecător vor fi ploi slabe, de scurtă durată, mai ales în prima parte a intervalului.

DailyBusiness
Traian Băsescu îl sfătuiește pe Ilie Bolojan în relația cu PSD. „Să vedem cine va îndrăzni să pice Guvernul”
Spynews
Raluca Ropotan, despre relația cu tatăl ei, Stelian Ogică. Ce relație au, în prezent, cei doi: "Noi tot timpul..." 
Fanatik.ro
Singurele zodii care primesc noroc din plin de pe 19 septembrie. Schimbări majore, protecție divină și surprize mari pentru ele
Capital.ro
Trei decenii fără un mare actor al României. S-a stins uitat de lume și în sărăcie. De ce și-a schimbat numele
Playtech.ro
Tabel cu prețurile RCA pe categorii de vârstă și tipuri de mașini
Adevarul
Pericolul mortal de pe una dintre cele mai populare plaje din Thassos. „Ucigașii tăcuți” care te trag în larg
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Oraşul din România care e pe harta străinilor, alături de New York şi alte atracţii turistice
Prosport.ro
FOTO. Blonda râvnită de bogătașii din toată lumea: „Cea mai drăguță”
kanald.ro
Doi părinți din Iași, condamnati la închisoare cu executare după ce bebelușul lor de 4 luni a murit din cauză că nu și-au dorit scaun special în mașină
Cancan.ro
Gafă grosolană a lui Donald Trump la întâlnirea cu Prințul William și Kate Middleton. Ce i-a făcut Melaniei, în fața tuturor
iamsport.ro
Neluțu Varga, replică necruțătoare: ”Cere bani de la toată lumea și vorbește de alții! Mi-a zis Gigi Becali să mă feresc de el că e nebun, se crede Agentul 007”
MediaFlux
Cum se vor folosi cardurile de energie. Detaliul important de pe facturi, explicat de ministrul Energiei
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor