Victor Ciutacu: „Mint ca porcii. Pun ghetele în cui”

Juranlistul România TV Victor Ciutacu spune că este hotărât să renunţe la acţiunile de binefacere, deoarece s-a săturat să fie băgat în aceeaşi oală cu "toţi escrocii" care fac bani pozând în caritabili și preocupați de soarta semenilor.
Romania TV
06 apr. 2020, 18:09
Victor Ciutacu:

„De fiecare dată când mă ia capul și răbufnesc, amenințând că mă las de (vorba lu’ nea Gigi) binefaceri, diverși îmi spun că mă alint. De data asta, însă, după ce termin de centralizat și împărțit generoasele donații ale unor oameni de care chiar nu vreau să-mi bat joc, cred că agăț ghetele-n cui. Fără să detaliez excesiv, las mai jos câteva motive:

– Sunt sătul de bogații lu’ pește prăjit care sună se se bage în seamă fără să-i caute nimeni, promit marea cu sarea și mint ca porcii.

– Sunt sătul să fiu băgat în aceeași oală cu toți escrocii, cu toate „vedetele” media pârâte, cu toți actorașii ratați, cu toate femeile de consum și cu toți cerșetorii de inluenceri. Care fac bani pozând în caritabili și preocupați de soarta semenilor.

– Sunt sătul ca alții să fie beneficiarii ajutorului pe care-l dau (fiindcă-s ușor impresionabil și greu de refuz) în detrimentul familiei mele. Fără să-i neglijez programatic pe ai mei, a trebuit să constat că, în timp ce eu fac pe jolly joker-ul materialelor de protecție, noi nu aveam în casă mănuși, măști, dezinfectanți.

– Sunt sătul ca, de câte ori arde casa pe noi, să-mi pun chiloții de Superman peste pantalonii de la costum. Nici nu cred că menirea mea e să salvez planeta, nici nu candidez (nici măcar la băiatul bun al momentului), nici nu duc lipsă de popularitate, audiență sau mediatizare (ba dimpotrivă).

Acestea fiind spuse, duc cocoașa asta până la prima dună și după aia mă mai gândesc. Cred că am funcționat destul ca ONG pe persoană fizică, pe banii și pe nervii mei…”, a scris Victor Ciutacu pe blogul său.

Citeşte şi Victor Ciutacu, dezlănţuit la adresa guvernului Orban: „Sunteţi cel mai sinistru regim politic de la al lui Ceauşescu încoace”

DailyBusiness
Încă un trend ucigaş ia amploare în mediul online. „Mukbang”, fascinaţia pentru cantităţile uriaşe de mâncare
Spynews
Top 5 cele mai sigure locuri în care te poți muta dacă izbucnește al Treilea Război Mondial. De ce sunt ele recomandate
Fanatik.ro
„Rădoi a comis-o grav! Cum să te iei de Lucescu?! Eu era să mă bat cu el”. Fostul președinte LPF, verdict dur
Capital.ro
Călin Georgescu e desființat. Ministrul Apărăii Naționale: Se crede mare lider, dar folosește replici din Stăpânul Inelelor, spuse pe un ton grav
Playtech.ro
Cum verifici dacă angajatorul ți-a declarat corect grupa de muncă la Casa de Pensii
Adevarul
O expresie fără sens a cucerit generația Alpha: „6-7! este ca o plagă, un virus care le-a acaparat mințile”
wowbiz.ro
BREAKING NEWS! A fost ucis pe loc! Autocar plin cu suporteri, atacat pe autostradă
Economica.net
Tancuri noi pentru România şi o scurtă istorie a tancului românesc TR-85M1 BIZONUL - Ce este programul "Tanc principal de luptă"
Prosport.ro
FOTO. Sabalenka și Badosa, în costum de baie, au încins imaginația fanilor
kanald.ro
Noi detalii despre starea de sănătate a lui Doru Octavian Dumitru. Anunțul făcut de familia actorului
Cancan.ro
Ce s-a găsit în apartamentul Vasilicăi Enache, avocata moartă în explozia din Rahova. OBIECTUL care dă ancheta peste cap!
iamsport.ro
”Sinucidere fotbalistică!”. Radu Naum, ȘOCAT de ce se întâmplă la echipa din SuperLiga
MediaFlux
Prins între fotbal și afaceri cu mobilă, Dan Șucu găsește mereu timp pentru soție. Fie doar și pentru un prânz rapid la mall FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
De ce s-a anulat întâlnirea dintre Trump și Putin de la Budapesta. Duș rece pentru președintele SUA
substantial.ro
Igiena blănii la pisica senior – Ce schimbări apar şi cum le gestionezi