Studentă la Medicină, găsită spânzurată într-o pădure din Iaşi. Imaginea de coşmar, descoperită de anchetatori

O tânără, studentă la Medicină, a fost găsită, vineri după-amiază, moartă în apropierea unei pârtii de schi aflată la marginea oraşului Iaşi.
Razvan Mihalascu
08 ian. 2021, 17:16
Studentă la Medicină, găsită spânzurată într-o pădure din Iaşi. Imaginea de coşmar, descoperită de anchetatori

Studenta la Medicină a fost dată dispărută de părinţii ei. Vineri, poliţiştii au fost alertaţi de o persoană despre faptul că o tânără de 22 de ani a fost găsită moartă.

„Astăzi, în jurul orei 15.30, poliţiştii Secţiei 2 Poliţie Iaşi au fost sesizaţi prin 112 de către o persoană despre faptul că a găsit o tânără decedată, pe care o cunoaşte şi care i-a transmis anterior locul în care se deplasează.

În cauză, poliţiştii efectuează cercetări pentru stabilirea împrejurărilor în care a survenit decesul tinerei. De asemenea, a fost dispusă efectuarea necropsiei pentru stabilirea cauzei decesului. Părinţii tinerei au sesizat dispariţia, astăzi, 8 ianuarie, în jurul orei 15,00”, se menţionează într-o informare a Inspectoratului Judeţean de Poliţie Iaşi, citată de Agerpres.

Citeşte şi: Medic „perfect sănătos” din Miami, în vârstă de 56 de ani, a murit la 16 zile după ce a primit vaccinul Pfizer

Citeşte şi: Bărbat din Iaşi, omorât cu făcăleţul de fiul lui. Tânărul a sărit ca ars pentru că îi stricase distracţia

Studenta la Medicină, găsită spânzurată într-o pădure din Iaşi. Primele informaţii ale anchetatorilor

Surse din rândul anchetatorilor au precizat că tânăra nu a mai fost văzută de joi seara. Ea a spus că pleacă să multiplice cursuri. Tânăra de 22 de ani ar fi fost găsită spânzurată cu un colier de plastic.

Potrivit Ziarul de Iaşi, fata era studentă în anul V la Medicină. Tatăl ei a precizat că fata era din Iaşi şi nu avea iubit.

O tânără a fost găsită astăzi spânzurată în pădurea de la Ţicău, în apropierea pârtiei de schi.

Citeşte şi: Studentă de 20 de ani, infectată cu COVID, găsită MOARTĂ în camera de cămin. Declaraţii ŞOCANTE făcute de familie

Deocamdată, anchetatorii au demarat o anchetă pentru moarte suspectă şi urmează să stabilească motivul pentru care tânăra şi-ar fi pus capăt zilelor.

Citeşte şi: Tulpina de coronavirus descoperită în Marea Britanie a fost confirmată şi în România

DailyBusiness
Fructele au devenit un motiv major pentru care România a văzut o creștere a inflației în iulie
Spynews
Ce bine arată Mara Banică în costum de baie, în Maldive! Imagini senzaționale cu prezentatoarea de la Antena Stars | VIDEO
Bzi.ro
Andreea Marin arată fabulos la 50 de ani! Cum reușește vedeta să se mențină în formă! Face asta timp de 2 ore pe săptămână – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Cine este bărbatul cu freză bizară și lanț gros la gât surprins în Ibiza. Imaginile cu el au devenit virale pe internet
Capital.ro
A murit cel mai iubit actor. Toată lumea deplânge dispariția sa: Suntem profund întristați
Playtech.ro
De ce nu ar trebui să bei alcool în avion. O însoțitoare de bord explică riscurile
Adevarul
„Pâinea îngrașă, dar alte alimente sunt mult mai nocive” - Cercetător UBB, despre obiceiul alimentar care-i îmbolnăvește pe români
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte pe care interpreta de muzică din Timișoara a mai apucat să le scrie înaintă să moară! Ți se rupe sufletul. Câtă durere
Evz.ro
Căldură sufocantă în următoarele ore. Temperaturile vor atinge un prag critic
Prosport.ro
Apariția care le-a tăiat respirația. Cea mai frumoasă prezentatoare TV din Albania a atras toate privirile
kanald.ro
A murit mama lui Jeff Bezos! Aceasta avea 78 de ani
Cancan.ro
Înmormântarea Prințesei Kate, plănuită în mare secret! Care a fost planul Palatului Buckingham
iamsport.ro
Gică Hagi a început să înjure un puști de 12 ani, care îl luase la mișto: ”Vezi-ți de treabă, a trecut perioada ta!”
MediaFlux
Românii, în pericol în fața războiului. Nu avem unde să ne adăpostim
stirilekanald.ro
Judecător, torturat, mutilat și ucis lângă tribunalul unde lucra. Filmul complet al crimei șocante
FURTUNĂ ELECTRICĂ în România. Se va răci brusc, vor fi furtuni puternice