Marcel Ciolacu vrea dizolvarea PSD Ilfov. Organizaţia ar fi controlată de interlopi. „E inadmisibil aşa ceva. Am aflat şi eu din presă”

Marcel Ciolacu, liderul interimar al PSD, a anunţat, marţi seara, că va propune dizolvarea PSD Ilfov, în şedinţa Comitetului Executiv Naţional. Preşedintele Camerei Deputaţilor a explicat că e convins să ia această decizie, după ce a aflat din presă că organizaţia PSD Ilfov ar fi controlată de interlopi.
Romania TV
29 iul. 2020, 05:11
Marcel Ciolacu vrea dizolvarea PSD Ilfov. Organizaţia ar fi controlată de interlopi.

„Joi vom avea un CEx și voi propune dizolvarea organizației și numirea unei echipe interimare la Ilfov”, a declarat marţi seara, Marcel Ciolacu, președintele interimar al PSD, la TVR.

Liderul interimar al social-democraţilor a afirmat că a aflat din presă că organizația PSD Ilfov ar fi controlată de persoane din lumea interlopă.

„Sunt ferm convins că avem capacitatea de a face o echipă rapid acolo să fim pregătiți și la Ilfov de alegeri. Este inadmisibil așa ceva. Am aflat și eu din presă. Nu am crezut așa ceva. Am avut o discuție cu președintele organizației acum aproximativ o lună de zile. I-am spus că în echipa dânsului există o persoană asupra căreia sunt foarte multe bănuieli de implicări într-o anumită zonă care nu ne reprezintă și chiar i-am spus să ia măsurile necesare de a fi schimbat din funcție, respectiv de secretar executiv”, a precizat Ciolacu, conform sursei citate.

Reacţia liderului PSD vine în contextul în care Rise Project a scris că organizaţia PSD Ilfov a fost capturată de Clanul Sportivilor. O înregistrare internă arată cum lumea interlopă folosește cel mai mare partid din Romania drept comandament central al unor combinații imobiliare de milioane de euro.

Preşedintele interimar al PSD Marcel Ciolacu a fost invitat marţi seara în studioul TVR pentru a discuta temele importante ale actualităţii din România, cum sunt alegerile locale şi noile restricţii pe care guvernul le va impune pentru a contracara răspândirea noului coronavirus.

Marcel Ciolacu: „Oamenii trebuie să se conformeze voluntar, dar cât timp guvernul nu e credibil, nu se va conforma nimeni”

DailyBusiness
Bolojan promite sprijin pentru peste 400 de persoane afectate de explozia din Rahova: 45 de locuințe sunt asigurate
Spynews
Tragedie aviatică! Un avion a lovit o mașină pe pista de aterizare și s-a rupt în două. Două persoane au murit
Fanatik.ro
Ungurii își cer drepturile în România! Președintele lui Csikszereda cere intervenția de urgență a UDMR
Capital.ro
Călin Georgescu, demascat. Mihai Tatulici a aflat ce e în spatele fațadei: Milioane de tembeli abia așteaptă să se îndrăgostească!
Playtech.ro
Amenzi între 10.000 și 100.000 de lei pentru românii care fac aceste lucrări la casă fără autorizație
Adevarul
România putea fi printre primele cele mai influente 15 țări din lume. Cum am ratat o șansă uriașă: „A fost opțiunea statului român”
wowbiz.ro
Moartea unei românce, surprinsă pe camerele de supraveghere! Ana era îngrijitoare în Italia și a avut un sfârșit tragic. Ce s-a întâmplat cu ea, cutremurător
Economica.net
Noi reguli pentru români - Cum vom folosi telefoanele, tabletele și laptopurile
Prosport.ro
FOTO. Sabalenka și Badosa, în costum de baie, au încins imaginația fanilor
kanald.ro
Tragedie în familia unui mare fotbalist! Fiul său a murit la doar 21 de ani, în urma unui accident de tractor
Cancan.ro
Antonia Dumitru, o tânără învățătoare, a devenit virală după ce le-a cerut 'chirie' elevilor săi pentru locul din bancă
iamsport.ro
A jucat pentru Universitatea Craiova, acum lucrează la Universitatea de Medicină: ”Cu asta mă ocup”
MediaFlux
Modificare pentru proprietarii de case, garaje și anexe. Ministrul Cseke Attila anunță schimbarea legii
stirilekanald.ro
Vacanță de 19 zile pentru elevii din România! Important de știut
substantial.ro
Igiena blănii la pisica senior – Ce schimbări apar şi cum le gestionezi