Victimă a bullying-ului, un elev de 11 ani a sărit din autobuzul școlii aflat în mers pentru a scăpa de bătăile colegilor. „A fost o decizie disperată”

Un băiat de 11 ani a sărit din autobuzul școlii pentru a scăpa de colegii lui bătăuși.
Claudia Simion
10 mai 2021, 19:23
Victimă a bullying-ului, un elev de 11 ani a sărit din autobuzul școlii aflat în mers pentru a scăpa de bătăile colegilor.

Un elev de 11 ani a sărit din autobuzul școlii pentru a scăpa de colegii lui bătăuși.

Băiatul s-a văzut în situația de a lua o decizia spontană și dramatică. Copilul, fiindcă nu a mai suportat să fie victimă a bullying-ului și să fie bătut de colegi, a sărit pe geam din autobuzul care îl lua de la școală. Incidentul s-a petrecut în Georgia.

Dion Murphy, tatăl victimei, a spus că băiatul său a spus că văzut această decizie ca fiind o încercare disperată de a scăpa de agresorii – colegi.

Copilul a suferit o fractură la nivelul cotului și mai multe răni, iar părinții au decis să-l retragă urgent de la școală.

„Un elev a sărit pe fața lui și îl împingea în geam. Când a căzut, un alt coleg i-a luat încălțările. Într-o încercare disperată de a scăpa, a sărit pe geam. Voia să scape din acea situație”, a povestit tatăl lui, potrivit Metro.

Polițiștii au ajuns imediat la fața locului și l-au dus pe elevul de 11 ani de urgență la spital.

Tatăl băiatului a mai spus că nu a fost prima dată când fiul lui a fost victima bullying-ului. Părinții au spus că au raportat alte incidente la conducerea școlii.

Părinții și-au văzut fiul în mai multe clipuri video în timp ce era agresat fizic de colegi. „Există mai multe filmări și de aceea sunt foarte revoltat, școala a neglijat actul de bullying și nu a făcut nimic în privința aceasta”.

Un purtător de cuvânt de la școala la care învăța băiatului a confirmat că reprezentanții unității de învățământ cunoșteau situația umilirii copilului la care era supus de colegii săi.

 

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Situație excepțională pentru Mircea Lucescu în perspectiva meciului cu Turcia! Cum se prezintă internaționalii români, cu 45 de zile înaintea barajului de calificare la CM 2026
Capital.ro
Decizie definitivă pentru Călin Georgescu: Turul doi înapoi! Zidurile infamiei vor cădea
Playtech.ro
Indemnizație de șomaj 2026. De la ce sumă pornește și cine poate primi peste 1.100 lei
Adevarul
Degeaba spargem monopolul CNAS dacă sacul e gol. Expert: „Banii nu ajung pentru că nici nu au cum să ajungă”
wowbiz.ro
Cine sunt victimele accidentului cumplit din Caraș-Severin. Un tată și cei doi copii ai săi au murit în impactul devastator
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Radu, fost președinte al PRM Constanța, s-a stins din viață la 73 de ani. Decizia uimitoare luată de familie
iamsport.ro
Gigi Becali a fost sfidat la FCSB și a recurs la amenințări: ”Dacă nu mă asculți, nu mai primiți niciun ban până la final”
MediaFlux
Presa din Rusia vorbește de Moartea României! Experții rușii iau în discuție un posibil atac nuclear: Distrugerea Bucureştiului...
stirilekanald.ro
Moartea a făcut prăpăd în Caraș-Severin. Trei persoane au murit după ce un TIR și un microbuz s-au ciocnit violent
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj