Bogdan Dumitrescu, fost redactor-şef la Pro TV, a murit la 53 de ani în urma unui infarct

Bogdan Dumitrescu, fost director de creaţie la Saatchi & Saatchi, GMP Advertising, Grey Worldwide Romania, a murit, în urma unui infarct. Bogdan va fi inmormantat la Onesti, orasul sau natal.
Alina Costache
25 mai 2021, 14:07
Bogdan Dumitrescu, fost redactor-şef la Pro TV, a murit la 53 de ani în urma unui infarct

Bogdan Dumitrescu avea doar 53 de ani şi o experienţă de 22 de ani în industria advertising-ului. Înainte de publicitate, Bogdan Dumitrescu a lucrat şi în media, fiind redactor-şef la Pro TV.

Anunţul a fost făcut site-ul adplayers.ro. „Fost director de creaţie în Saatchi & Saatchi, GMP Advertising, Grey Worldwide România, Bogdan Dumitrescu a plecat într-o lume cu mai mult suflet. Şef de promoţie la Litere, care a terminat Universitatea cu 10 pe linie, a plecat dintre noi în seară zilei de duminică, 23 mai, în urmă unui infarct, a anunţat fiul său câţiva prieteni de familie. Bogdan va fi înmormântat la Oneşti, oraşul sau natal”, scrie sursa citată.

Doliu în lumea artistică! Un îndrăgit interpret de muzică populară a murit la 54 de ani, după ce a fost lovit de o dubă
Înainte de a lucra în publicitate, Bogdan Dumitrescu a fost în media din 1993, unde a fost redactor la PROFM şi Radio Total. El a mai fost şeful Biroului de Presă al Fundaţiei Culturale Române, redactor la TVR Internaţional, redactor şef la Pro TV şi a mai lucrat şi în CNA.

În 2009 şi-a lansat primul său volum – „SMS”. Totodată, el a mai publicat cronica de carte în România Literară, cronica de publicitate în Dilema, eseuri, proză în România Liberă, Dilema, Contemporanul sau Contrapunct.

În ultima perioadă s-a stins şi Claudia Ion, cea care a condus vânzările TVR, Kanal D şi Antena. De asemenea, tot recent a plecat dintre noi şi Corina Bernschutz-Marinca, în trecut manager al agentiei de media Starcom.

Max Mosley, boss-ul FIA în perioada de glorie a lui Michael Schumacher, a murit luni. Britanicul a condus timp de 16 ani Marele Circ

DailyBusiness
Români jefuiți în Turcia, la un hotel de lux, în 2025. S-au furat banii din seif și înlocuiți cu bancnote false
Spynews
”Dumnezeule, ce ne-ai dat să trăim!”. Alina Marymar, șocată! Are legătură cu nepotul ei decedat, Lucas. Mulți nu cred că e o coincidență
Bzi.ro
Carmen Negoiță, goală pe internet! „Cea mai apreciată poză!” – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Gigi Becali i-a găsit rolul lui Chiricheș la FCSB! Ce post va ocupa în cadrul clubului. Exclusiv
Capital.ro
Zi mare pentru familia Băsescu! Elena Băsescu e în culmea fericirii: Într-o clipă, viața se întâmplă (FOTO)
Playtech.ro
Când se face zacusca? Aşa profiţi din plin de gustul dulce al legumelor bine coapte
Adevarul
Rețeta sănătoasă, care te ajută să slăbești fără să renunți la gust, recomandată de un antrenor de fitness: „Am pierdut 7 kilograme”
wowbiz.ro
Un nepalez a fost găsit în stare de inconștiență la marginea unui drum din Vaslui! Străinul a fost salvat la timp de un jandarm aflat în timpul liber
Economica.net
VIDEO Autostrada Bucureştiului - Se ridică podul peste lacul Cernica
Prosport.ro
Cea mai frumoasă voleibalistă a lumii a publicat imagini mai mult decât îndrăznețe în costum de baie
kanald.ro
S-au scumpit rovinieta și taxa de pod de la Fetești de la 1 septembrie 2025. Cât trebuie să plătească șoferii
Cancan.ro
Mihaela Rădulescu s-a întors în România! Cu cine a fost surprinsă vedeta, după moartea lui Felix Baumgartner
iamsport.ro
”Ăsta e el, la fundulețul domnului Șucu!”. Făcut praf de apropiatul patronului Rapidului, Prunea a venit cu o replică dezlănțuită: ”Spală-te cu el pe cap”
MediaFlux
Cât aur mai are România. BNR face anunțul privind și rezervele valutare
stirilekanald.ro
Cutremur de 6 grade cu peste 800 de morți. Alte sute de oameni, dați dispăruți și căutați sub dărâmături
Acesta este cauza pentru care femeile își pierd dorința: 4 motive cheie!