Au început filmările la sezonul trei din „Clanul”. Ce se va întâmpla în serialul de la Pro TV

Cristian Bota, actorul care interpretează personajul Iancu din "Clanul", a vorbit despre rolul său din serialul de la Pro TV şi a dezvăluit primele detalii despre sezonul 3
Filip Stan
17 mai 2023, 09:22
Au început filmările la sezonul trei din
Au început filmările la sezonul trei din "Clanul". Ce se va întâmpla în serialul de la Pro TV

Au început filmările la sezonul trei din „Clanul”. Cristian Bota a împlinit 31 de ani şi a vorbit despre rolul său din serialul de la Pro TV şi despre proiectele de viitor. „Un rol mic, însă ușor, ușor se face mare. Știți cum se spune, rolurile mici sunt făcute de actori mari”, a spus Cristian Bota pentru Click!.

Actorul a fost încântat de distribuţia serialul care a ridicat audienţele pentru Pro TV: „De la actorii experimentați ai numai de învățat. Eu trec anul trei la psihologie și de când am început să o studiez îmi fac analiză propriilor gânduri și a oamenilor pe care îi cunosc, vreau să fur cât pot de la fiecare. Și într-adevăr, la „Clanul” s-a făcut o distribuție foarte bună din multe puncte de vedere”.

Citeşte şi: Irina Margareta Nistor i-a făcut praf pe actorii din serialul „Clanul”. Cum a reacţionat iubitul lui Theo Rose

Cristian Bota a dezvăluit ce se întâmplă cu personajul lui, în viiitorul sezon al serialului. „Începem să filmăm sezonul trei la „Clanul”, unde am înțeles că s-au hotărât cei din producție și cei de la Pro TV să-mi mărească personajul. Să intru un pic în acțiune, pentru că tot timpul mi s-a spus că pot fi personaj negativ și să joc rău. Întotdeauna am jucat partituri sentimentale și oameni sensibili”, a spus Cristian Bota.

Citeşte şi: Theo Rose a terminat filmările pentru serialul „Clanul” și se pregătește să aducă pe lume primul copil: „Mă întorc cu copilul după mine”

Acesta a mai adăugat că are mai multe proiecte înm plan: „Anul înainte de pandemie am lucrat cum mi-aș fi dorit, non stop. Am prins și un serial în Suedia, practic nu aveam timp să stau. Dar după ce a început pandemia, ușor ușor nu prea au mai fost proiecte. Iar „Clanul” a fost proiectul care m-a ținut viu, în situația asta. Și pentru viitor îmi doresc, deși o lungă perioada am susținut că nu vreau să mai joc teatru pentru că am avut motive personale, îmi doresc măcar pentru sufletul meu să joc din nou în câteva spectacole pentru că așa am învățat actoria”.

DailyBusiness
Guvernul va declara situație de criză pe piața carburanților și urmează să adopte măsuri pentru protejarea economiei și populației
Spynews
Alertă medicală în România! Trei copii sunt suspecți de malarie după ce au călătorit în Africa
Fanatik.ro
„E gata! Definitiv!” Cale liberă pentru construirea stadionului de 100 de milioane de euro din orașul istoric al României: care e capacitatea arenei?
Capital.ro
Facturi mai mici la energie pentru clienții Hidroelectrica. Obligație până pe 26 martie. Doar așa pot avea un cost redus
Playtech.ro
Cât costă carnea de miel direct de la oieri. Preţul pe kilogram calculat pe viu şi carcasă
Adevarul
Cum reușesc japonezii să aibă case lipsite de praf. Patru obiceiuri zilnice care îți ușurează curățenia locuinței
wowbiz.ro
Elena Gheorghe a anunțat despărțirea în lacrimi! Artista trece prin momente dificile: „Astăzi ne luăm rămas-bun”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Daniela Ciucă, o asistentă din Vaslui, s-a stins din viață la scurt timp după ce a ieșit din tura de noapte
iamsport.ro
MM Stoica l-a amenințat pe Gigi Becali că pleacă de la FCSB dacă îl transferă pe jucătorul care a făcut videochat cu un alt bărbat: ”Râde lumea de noi!”
MediaFlux
Populația e avertizată să se adăpostească. Mesaj Ro-Alert în țara noastră
stirilekanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj