Tatăl Cătălinei Ponor, Florin Bărbăscu, condamnat definitiv la închisoare după ce a bătut doi poliţişti

Florin Bărbăscu, tatăl vitreg al campioanei Cătălina Ponor, este acuzat că a agresat doi polițiști locali, pe data de 6 martie 2021, după o neînțelegere cu aceștia, cu privire la unele documente.
Filip Stan
30 oct. 2023, 22:19
Tatăl Cătălinei Ponor, Florin Bărbăscu, condamnat definitiv la închisoare după ce a bătut doi poliţişti

Tatăl Cătălinei Ponor, Florin Bărbăscu, a fost condamnat definitiv în dosarul ultrajului de la sala de fitness pe care o deține în municipiul Constanța. El este acuzat că a bătut doi polițiști locali, în 2021.

Florin Bărbăscu, tatăl vitreg al campioanei Cătălina Ponor, este acuzat că a agresat doi polițiști locali, pe data de 6 martie 2021, după o neînțelegere cu aceștia, cu privire la unele documente. El a vrut să intre pe strada care ducea la sala de sport pe care o deține, numai că accesul era permis doar pentru riverani. Fostul rugbist susține că a fost oprit ilegal de polițiștii locali.

Tatăl marii campioane Cătălina Ponor, condamnat la închisoare după ce s-a bătut cu doi poliţişti din Constanţa VIDEO
Potrivit imaginilor surprinse de camerele de supraveghere, tatăl Cătălinei Ponor apare în compania a doi polițiști locali, în fața sălii de sport pe care o deține. Inițial, bărbatul le arată ceva pe telefonul mobil celor doi polițșiști, după care cei 3 au început să se îmbrâncească până în interiorul clădirii.

Tot pe camerele de supraveghere se vede că la câteva minute distanță, la fața locului au ajuns mai mulți polițiști care îl încătușează pe bărbat în recepția sălii.

Totul a culminat cu declarații la Parchet, iar ulterior, acesta a fost trimis în judecată și i s-au cerut și daune.

Mama beizadelei drogate rămâne în arest preventiv! Tribunalul București a respins cererea Mirunei Pascu de arest la domiciliu
La începutul acestui an, instanța de fond, Judecătoria Constanța, l-a condamnat pe tatăl gimnaste la un an și 3 luni cu suspendare, plus plata unor daune morale. Sentința a fost atacată cu apel, iar luni, 30 octombrie, Curtea de Apel a decis menținerea pedepsei, dar a majorat cuantumul daunelor, urmând ca Florin Bărbăscu să achite 2000 de euro cu titlu de daune morale față de unul dintre polițiști (al doilea polițist local nu s-a constituit parte civilă în proces).

De această dată, soluția judecătorilor nu mai poate fi atacată, fiind definitivă.

DailyBusiness
Donald Trump și Friedrich Merz au discutat în Biroul Oval despre Iran, tarife și Ucraina
Spynews
Gabriela Cristea rupe topurile chiar și în pijamale! Prezentatoarea TV a făcut din nou furori
Fanatik.ro
Gigi Becali a făcut coloana vertebrală a noului FCSB: „Încep cu Târnovanu, apoi Duarte”. Mai are nevoie de 4 titulari! Exclusiv
Capital.ro
Vechimea pentru pensie. Crește contribuția la sistemul de pensii după 1 iulie. Cât achiți pentru un an
Playtech.ro
De ce războiul dintre Iran, Israel și SUA îi afectează pe români. Nu este vorba doar despre scumpirea carburanților ANALIZĂ
Adevarul
Cine plătește pentru turiștii blocați în zone de conflict - Dilema românească: Ajutor de la stat sau pomană din taxele altora?
wowbiz.ro
Donald Trump cere sprijinul Europei în conflictul cu Iranul: „Toți aliații să colaboreze în această misiune”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un român a fost condamnat la 15 ani de închisoare în Rusia! Acesta este acuzat de culegere de informații secrete în favoarea Ucrainei
iamsport.ro
Noua Dacia Striker. Cât va costa și când este prezentarea oficială a primului crossover al mărcii
MediaFlux
Decizie scandaloasă a ministrului de externe Oana Țoiu: Fata minoră a fostului premier Victor Ponta, interzisă la îmbarcarea în autocarul care transporta minori din Dubai, în Oman, pentru avionul de România
stirilekanald.ro
Bărbat ucis de propriul frate și aruncat în...
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj