Fiul cel mare al lui Kim Jong-Il este la Beijing şi beneficiază de protecţie chineză

Fiul cel mare al fostului lider nord-coreean Kim Jong-Il a sosit la Beijing şi a fost plasat sub protecţie chineză, informează agenţia de presă sud-coreeană Yonhap, citată de AFP.
Romania TV
26 dec. 2011, 13:41
Fiul cel mare al lui Kim Jong-Il este la Beijing şi beneficiază de protecţie chineză

Potrivit Yonhap, citând o sursă bine-informată despre activităţile lui Kim Jong-Nam, a comunicat că acesta a venit la Beijing de la Macao în urmă cu câteva zile şi a fost plasat sub protecţie chineză.

Nu pare să existe nimic sigur în legătură cu participarea lui Kim Jong-Nam la funeraliile tatălui său, programate miercuri în capitala Coreei de Nord.

Kim Jong-Nam, în vârstă de 40 de ani, are o vilă la Macao, alta la Beijing şi o altă locuinţă la Bangkok, călătorind foarte mult în Rusia şi în Europa.

La jumătatea anilor 1990, el era prezentat favorit la succedarea tatălui său la conducerea Coreei de Nord.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Dezvoltator imobiliar ajuns consilier PSD, zero proprietăți în acte: averea dispare, blocurile apar în familie. Legătura cu ministrul muncii, Florin Manole
Capital.ro
Probleme cu cartea electronică de identitate. Românii care s-au trezit blocați după și-au făcut buletin cu cip
Playtech.ro
Data oficială: când intră pensiile în aprilie 2026. Banii ajung mai devreme de Paște
Adevarul
Punctul sensibil al lui Putin. Ce ar putea determina Moscova să pună capăt războiului
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie și-a găsit sfârșitul după ce a mâncat același mic-dejun. Cum s-a petrecut tragedia
iamsport.ro
Bombă! Recep Erdogan a sunat în vestiar imediat după Turcia - România 1-0 și a transmis un singur mesaj
MediaFlux
Iranul pregătește bomba nucleară. Răsturnare de situație în războiul din Orientul Mijlociu
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj