A început returul Ligii I. Gaz Metan Mediaş – Gloria Bistriţa, scor 3-1

Liga I s-a reluat, vineri, când a fost programat un singur meci din etapa a XX-a. Restul partidelor se vor disputa sâmbătă, duminică şi luni

22 feb. 2013, 21:42

Gaz Metan Mediaş a învins, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, pe Gloria Bistriţa, la primul meci cu Gigi Mulţescu pe banca tehnică.

Gazdele au deschis scorul în minutul 32, prin Llullaku, dar Gloria a restabilit rapid egalitatea, prin Antonache (34).

Gaz Metan a mai punctat o dată înainte de pauză, prin Bawab (45+1), tot el stabilind scorul final al partidei în minutul 60, când a transformat un penalty acordat de centralul Marius Avram după o intervenţie a lui Dolha la Llullaku.

Etapa a XX-a a Ligii I se încheie luni, până atunci fiind programate următoarele partide: