Accident grav în fața Palatului Parlamentului. O femeie a fost rănită

Două mașini au fost implicate marți într-un accident rutier în apropierea Palatului Parlamentului. Una dintre ele a intrat în gardul din fața intrării în Palatul Parlamentului, iar cealaltă a ajuns în mijlocul drumului.
Alina Costache
23 ian. 2024, 13:05
Accident grav în fața Palatului Parlamentului. O femeie a fost rănită

O femeie de 56 de ani a fost rănită, marţi, într-un accident produs în faţa Palatului Parlamentului din Bucureşti, după ce autoturismul pe care îl conducea s-a ciocnit cu un autovehicul condus de un bărbat de 36 de ani.

”Un autovehicul condus de către o femeie în vârstă de 56 de ani, care se deplasa pe Bd. Libertăţii dinspre Splaiul Independenţei către Calea 13 Septembrie, când a ajuns la intersecţia cu Bd. Naţiunile Unite a intrat în coliziune cu un alt autovehicul condus de către un bărbat în vârstă de 36 de ani. În urma accidentului de circulaţie a rezultat rănirea conducătoarei autovehiculului, care a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale”, a transmis Brigada Rutieră.

Ambii şoferi au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultatele indicate fiind zero.

În continuare se fac cercetări pentru stabilirea cauzelor şi împrejurărilor producerii accidentului de circulaţie.

Citește și: O adevărată lecție de viață. Un bărbat din Făgăraș, imobilizat în scaunul cu rotile, curăță zăpada de pe trotuar: „A ales abilitatea din dizabilitate”

Un camion a lovit un limitator de înălţime, pe DN 6, iar aceasta a căzut peste un autoturism

Un camion a lovit, marţi, un limitator de înălţime de pe DN 6, în judeţul Olt, iar acesta a căzut peste un autoturism. Trei persoane aflate în maşină au fost rănite, una dintre ele fiind supusă manevrelor de resuscitare. O altă victimă este încarcerată, iar cea de-a treia se afla în afara autoturismului. Traficul rutier este oprit pe ambele sensuri.

Citește și: Iarna nu-i ca vara! Un kilogram de cireșe se vinde în piață, în ianuarie 2024, cu 250 de lei kilogramul. Românii abia …

”Din primele informaţii, în urma evenimentului au rezultat trei victime, dintre care una a fost găsită în stop cardio-respirator, o victimă încarcerată, conştientă şi o victimă în afara autoturismului, conştientă”, a precizat sursa citată.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Dezvăluiri. Cine l-a influențat, de fapt, pe Valentin Ceaușescu să scoată Steaua de pe teren din finala Cupei României cu Dinamo, din 1988
Capital.ro
Limită pentru numerar. UE stabilește pragul. Cash-ul va fi monitorizat din 2027 în toate statele membre
Playtech.ro
Ce este interzis să faci în Ajun de Crăciun 2025 ca să nu alungi norocul din casă. Tradiții și obiceiuri pe care este bine să le respecți pe 24 decembrie
Adevarul
Epstein îi scria medicului abuzator al gimnastelor SUA despre „dragostea” lui Trump pentru fetele tinere: „Îi plăcea să pună mâna”
wowbiz.ro
Ce a apărut în locul in care Mălina Guler și-a dat ultima suflare. Ipoteze șocante circulă pe internet: „Ar fi căzut 15-20 de persoane din acel bloc… au mai murit 3”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce fel de mâncare tradițională gătește Denise Rifai de Crăciun. Îndrăgita vedetă ne-a dezvăluit planurile pe care le are de sărbători
iamsport.ro
Loți Boloni a numit cei doi supercampioni care au schimbat sportul românesc. ”Nu Gică Hagi!”
MediaFlux
Cu cât cresc impozitele locale și taxa pe parcare în București. A fost luată decizia finală pentru anul 2026
stirilekanald.ro
Rusia anulează acordul militar cu România. Schimbare majoră care declanșează alerta în NATO
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend