Adda, despre experiența traumatizantă de la Asia Express, unde a fost însoțită de soțul ei: „Am urât fiecare zi, mă simțeam îngrozitor, făceam atacuri de panică”

Adda și-a amintit despre experiența de la Asia Express, pe care a trăit-o alături de soțul ei, Cătălin Rizea. Artista a dezvăluit cât de mult a afectat-o această aventură.
Alina Costache
22 oct. 2023, 17:49
Adda, despre experiența traumatizantă de la Asia Express, unde a fost însoțită de soțul ei: „Am urât fiecare zi, mă simțeam îngrozitor, făceam atacuri de panică”
Adda, despre experienția Asia Express

Ce a pățit Adda, când a participat la Asia Express, alături de soțul ei. În 2019, artista și partenerul ei, Cătălin Rizea, au plecat în aventura vieții lor, atunci când au hotărât să participe în sezonul cu numărul trei al emisiunii de la Antena 1.

Cuplul a ajuns în Filipine și Taiwan, unde au fost întâmpinați de o multitudine de situații și întâmplări neașteptate. Presiunea competiției i-a afectat pe concurenți, inclusiv pe Adda și pe soțul ei, care au avut mai multe mici divergențe. Adda a avut câteva discuții aprinse cu soțul ei, iar publicul nu a iertat-o.

Citește și: Adda nu a scăpat de boala Lyme. Care este starea de sănătate a artistei: „Încă trei luni de injecții cu moldamin”

Artista a dezvăluit cum s-a simțit când oamenii au criticat-o pentru felul în care s-a comportat în anumite momente de la Asia Express.

„Oamenii judecă, că am înjurat… Nici mie nu mi-a plăcut când m-am văzut, nu mi-a plăcut deloc, mi-am dat seama, am văzut din exterior și mi-am dat seama ca nu e ok, să reactionezi asa. Mi-am dat seama că greșesc. Că rănesc.

M-a afectat din multe puncte de vedere treaba asta. Au fost lucruri care s-au întâmplat după participare, și nu neapărat că mă înjurau. A fost și un episod violent cu cineva din industrie care s-a purtat cu mine…în ideea că dacă nu ar fi fost cineva de față s-ar fi ajuns la agresiune fizică, nu doar verbală

Cel mai tare m-a durut că era multă lume în jur și nimeni nu a reacționat, m-am simțit lipsită de apărare, iar eu nu am putut ieși din acel contract și a trebuit să stau lângă acea persoană patru luni de zile. Uram fiecare zi de filmare, simțeam un nod în gât, făceam atacuri de panică, mă durea capul, mă simțeam îngrozitor pentru că era un mediu unde nu voiam sa fiu, dar nu puteam să plec”, a dezvăluit Adda, pentru Ego.ro.

Citește și: Adda, mesaj ferm pentru medici, după ce a cheltuit 15.000 de euro doar ca să afle ce diagnostic are: „Prin asta trece un bolnav. Se pierde timp prețios”

După participarea la Asia Express, Adda s-a confruntat cu probleme de sănătate. Vedeta a început să se simtă rău la doar două zile de la încheierea filmărilor.

„Am ajuns acasă și am început să ma simt rău. A doua zi am observat că am erupții pe tot corpul. Tot ce am ținut în mine, a ieșit la suprafață. A fost groaznic, cu sufocare, cu limbă umflată”, a mărturisit cântăreața.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Câți bani a obținut statul din amenzi și sancțiuni. Cum a adus ANAF-ul sute de milioane în plus la buget
Capital.ro
Adevărul despre Călin Georgescu. Doar cine îi citește cărțile poate înțelege: E comunist, cu un cult creștin rescris de el
Playtech.ro
Ce este divorţul gri: fenomentul, din ce în ce mai întâlnit în România
Adevarul
Va reuși UE să finanțeze Ucraina cu banii Moscovei? Ce spun eurodeputații români
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un autocar cu 40 de elevi s-a ciocnit frontal cu un microbuz, în această dimineață, pe un drum din județul Botoșani
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”