Agresoarea Cristinei Joia, 30 de zile în arest la domiciliu

Femeia care a agresat-o pe Cristina Joia, designer în emisiunea "Visuri la cheie", a fost arestată la domiciul, au decis marti judecătorii,
Filip Stan
17 nov. 2020, 20:52
Agresoarea Cristinei Joia, 30 de zile în arest la domiciliu
Agresoarea Cristinei Joia, 30 de zile în arest

Agresoarea Cristinei Joia, designerul emisiunii „Visuri la Cheie”, va intra în arest la domiciliu pentru o perioadă de 30 de zile, au anunțat marți autoritățile.
Inițial, autoritățile au dispus măsura de arest preventiv, dar au acceptat marți contestația depusă de apărarea femeii.

Incidentul a avut loc în data de 8 noiembrie, într-un supermarket din București.

Agresoarea Cristinei Joia a dat o singură lovitură

Agresoarea a fost deranjată de faptul că designerul emisiunii „Visuri la Cheie” i-a atras atenția că parcase neregulamentar și blocase accesul în parcare.

În imaginile surprinse de camerele de supraveghere din magazin se vede foarte clar momentul în care femeia de 34 de ani pătrunde în zona magazinului în care ere Cristina Joia și o atacă. A fost suficientă o singură lovitură violentă dată cu mâna dreaptă, pentru ca victima să fie doborâta la pământ și rănită grav.

Momentul în care a fost lovită Cristina Joia, surprins de camere VIDEO

Momentul în care a fost lovită Cristina Joia. După doar cinci secunde, atacatoarea a ieșit din magazin și a dispărut. Designerul a început să sângereze abundent, însă o femeie care a trecut pe lângă ea, a privit-o și și-a continuat drumul.

Câteva secunde mai târziu, atacatoarea a ieșit din magazin și a dispărut, fără să îi pese de starea victimei. Angajații au rămas înmărmuriți. Cristina Joia a început să sângereze abundent și, deși era evident că are nevoie de ajutor, o femeie a trecut pe lângă ea, a privit-o și a plecat mai departe.

Ulterior un bărbat, probabil agentul de pază care era ieșit din clădire, i-a adus câteva șervețele ca să își șteargă fața plină de sânge.

Alertate cu apeluri la 112, echipele medicale și de poliție au ajuns la fața locului. Cristina Joia a primit îngrijiri, iar apoi a fost transportată la spital, unde a fost operată.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Jucătorul trecut pe la Steaua care era milionar încă de pe vremea lui Ceaușescu. Ce afaceri făcea acesta
Capital.ro
Regulă RAR în România. Șoferii trebuie să obțină declarația de conformitate pentru geamuri. Se aplică amendă în lipsa autorizației
Playtech.ro
Care este diferența dintre „Tap Cold” și „Cold” la mașina de spălat. Ce setare îți spală mai bine hainele
Adevarul
Escrocherie „made in Romania” în California: Cum foloseau trei bărbați o sticlă de ulei pentru a convinge vânzătorii că au motoarele distruse
wowbiz.ro
Gestul care a dat-o de gol pe Andreea Ibacka! Se întâmplă după zvonurile legate de divorț
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un băiețel de trei ani și-a pierdut viața după ce a căzut într-o fântână, în județul Bacău. Salvatorii nu au mai putut face nimic
iamsport.ro
Banciu, verdict dur despre cel mai puternic om al lumii: ”Este un psihopat!”
MediaFlux
Banii de alocații și indemnizații intră pe carduri azi. Românii care vor primi sume mai mari
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi